Комісар ЄС закликав владу України профінансувати Суспільне мовлення згідно з законом

Дата: 22 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган розчарований, що Суспільне мовлення в Україні отримає вдвічі менший бюджет, ніж передбачено законом.

Він закликав уряд та Верховну Раду України виконати свої зобов’язання перед Національною суспільною телерадіокомпанією України на 2018 рік, про це Йоганнес Ган написав у Twitter.

“Україна: розчаровані дізнатись, що державний бюджет для суспільного мовника може бути зменшений вдвічі, ніж передбачено законом”, – зазначив  Йоганнес Ган.

Він закликав, що “всі державні органи повинні повністю виконувати свої зобов’язання перед Суспільним мовленням на 2018 рік”.

Як зазначається на сайті “Суспільного мовлення”, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік, опублікованому 18 вересня 2017 року, зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України” гарантує ПАТ “НСТУ” фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ “НСТУ” в повному обсязі, гарантованому Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення” – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ “НСТУ” перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн. замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, теж немало.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter