МЗС вимагає від Росії припинити призов на території окупованого Криму

Дата: 04 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест намірам Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території АР Крим і у місті Севастополь.

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій ввечері 3 жовтня.

У МЗС нагадали, що Генасамблея ООН у резолюції від 19 грудня 2016 року підтвердила факт незаконної окупації Криму і Севастополя Росією та закликала цю країну виконати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона є.

“Звертаємо увагу, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, котрі перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії”, – зазначили у відомстві.

Дипломати нагадали, що у тематичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованій 25 вересня 2017 року, зафіксовані факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити у російській армії.

“Вимушені констатувати чергове грубе порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов’язань”, – заявили в МЗС.

Українські дипломати вимагають від Росії скасувати призов на військову службу на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя, забезпечити неухильне дотримання нею своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта, а також у повній мірі виконати Резолюції ГА ООН від 27 березня 2014 року “Територіальна цілісність України” та від 19 грудня 2016 року “Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

Як відомо, з квітня 2017 року жителів окупованого Криму відправляють служити в армію РФ за межами півострова.

20 грудня 2016 року Генасамблея ООН проголосувала за резолюцію про “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, підготовлену Україною.

У тексті резолюції Росія визнається державою-окупантом, а Крим – тимчасово окупованою територією. В документі засуджується анексія Криму та репресії проти кримських татар.

Крім того, у резолюції наголошується на забороні призову до збройних сил країни окупанта на окупованій території. Адже подібні дії прямо заборонені 51-ю статтею Женевської конвенції.

Раніше, юрист Регіонального центру з прав людини Сергій Заєць в інтерв’ю Центру інформації про права людини зазначав, що зобов’язання кримчан служити в армії є наслідком нав’язаного громадянства.

А нав’язане громадянство – це грубе порушення ст. 8 Європейської конвенції. І через це порушення кримчани можуть оскаржувати дії РФ у ЄСПЛ.

У квітні 2017 проти кримчанина, який не бажав проходити військову службу в російській армії, порушили кримінальну справу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter