За пів року від старту ринку землі зареєстрували понад 77 тисяч земельних угод
Станом на кінець 2021 року в Україні уклали 77 880 угод на ринку землі.
Про це повідомляє Мінагрополітики.
Мораторій на продаж землі парламент зняв ще у березні 2019-го, але офіційно старт ринку дали торік у липні. За цей час нотаріуси подали понад 6 тисяч заяв для отримання доступу до Державного земельного кадастру, з яких погодили 5372.
Загалом за пів року площа земель, щодо яких зареєстрували правочин, склала 198,4 тисячі гектарів. Найбільше таких налічили у Харківській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях, а найменше в Івано-Франківській.
У Мінагрополітики нагадали, що до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи–громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі також забороняє купувати землю іноземцям.
Соціологічні дослідження свідчать, що майже половина українців не мають землі у власності. Найбільше таких людей живе на Сході (56%) та Півдні України (51%). Саме в цих регіонах, за словами дослідників, мешканці частіше, у порівнянні з іншими, принципово виступали проти ринку землі. Не вважають землю об’єктом купівлі-продажу 42% мешканців Сходу, 45% жителів Півдня, 39% мешканців Центру та 26% жителів Заходу.
Нагадаємо, що за даними Держгеокадастру, за 19 років, поки існував мораторій на купівлю-продаж, померли близько 1,5 млн осіб, які так і не змогли продати свої сільгоспземлі. ЄСПЛ вважав мораторій порушенням прав людини, адже право власності, захищене статтею Першого протоколу до Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.
Фотографія обкладинки: europeanagriteltour.com