У Казахстані поліція відмовляється затримувати протестувальників – ЗМІ

Дата: 05 Січня 2022
A+ A- Підписатися

У декількох містах Казахстану поліція відмовилася затримувати людей, які беруть участь у так званих “газових протестах”, що тривають в країні з 2 січня.

Про це свідчать повідомлення в місцевих ЗМІ та соцмережах.

Протестувальники в Актау. Джерело: телеграм-канал ORDA.kz

Так, на площі Интимак в Актау зібралося близько 15 тисяч протестувальників, повідомляється в телеграм-каналі ORDA.kz. Після цього силовики вийшли на площу та заявили, що не можуть піти проти народу.

Джерело: телеграм-канал ORDA.kz

Поліцейські в Актобі також заявили, що вони разом із народом і не застосовуватимуть силу проти людей, пише видання ZTB Qazaqstan у фейсбуку.

В Алмати деякі співробітники поліції, які стримували протестувальників, перейшли на їхній бік. Про це свідчать дані, оприлюднені в телеграм-каналі NEXTA-Live.

“ОМОН вже з людьми йде, омоновці здалися”, – чути слова автора відео. На кадрах видно, як силовики йдуть разом із протестувальниками центром міста.

Акції протестів тривають у Казахстані з 2 січня 2022 року. Ціна на паливо зросла до 120 тенге ($0,27) за літр. За твердженням місцевих жителів, у середині минулого року вони купували його за 55–60 тенге ($0,13).

Протести розпочалися в містах Жанаозен та Актау на заході Казахстану, де на вулиці вийшли сотні місцевих мешканців. Вони провели ніч на міській площі, а 3 січня там зібралися вже понад тисячу людей.

Згодом протестувальників підтримали у різних містах Казахстану, зокрема в Алмати, столиці Казахстану Нур-Султані (раніше – Астана) та Шимкенті. У містах, де проходили протести, силовики затримували людей.

Пізніше президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив про держрегулювання цін на соціальні товари, а також на бензин та дизель. Він запропонував мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.

Попри це протести в країні не припиняються. Місцеві ЗМІ публікують фото танків на вулицях, протестувальники палять машини, затримання людей силовиками тривають.

На тлі протестів уряд країни пішов у відставку.

У кількох містах країни протестувальники вдалися до штурму місцевих мерій, силовики застосували проти демонстрантів світлошумові гранати та інші засоби стримування. Також до придушення протестів залучили військових.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter