Протести в Казахстані: протестувальники увірвалися до мерії Алмати та вдалися до штурму в інших містах
У Казахстані учасники протестів проти підвищення ціни на газ увірвалися до мерії Алмати, в будівлі розпочалася пожежа.
Про це повідомляють місцеві ЗМІ та очевидці подій у соцмережах.
Так, користувач твіттеру з ніком Alexander виклав відео, на якому видно, як десятки протестувальників штурмують мерію через вікна та двері, також чутно звуки вибухів.
За інформацією місцевих журналістів, на площу Республіки Алмати вийшли близько десяти тисяч протестувальників, багато з них озброєні гумовими кийками. Попри намагання поліції стримати людей, вони увірвалися до будинку мерії. Пізніше в будівлі розпочалася пожежа.
У телеграм-каналі Baza виклали фото та відео пожежі.
Також повідомляють про пожежу в Алматинському відділку внутрішніх справ.
https://twitter.com/i/status/1478684317316440064
Раніше, за повідомленнями в соцмережах, протестувальники захопили мерії в Актобі, а також штурмували адміністрації в Усть-Каменогірську, Актюбінську, Семипалатинську та інших містах країни.
Станом на 14:00 (за київським часом) в країні вимкнули мобільний зв’язок та кабельний інтернет.
Акції протестів тривають у Казахстані з 2 січня 2022 року. Ціна на паливо зросла до 120 тенге ($0,27) за літр. За твердженням місцевих жителів, у середині минулого року вони купували його за 55–60 тенге ($0,13).
Протести розпочалися в містах Жанаозен та Актау на заході Казахстану, де на вулиці вийшли сотні місцевих мешканців. Вони провели ніч на міській площі, а 3 січня там зібралися вже понад тисячу людей.
Згодом протестувальників підтримали у різних містах Казахстану, зокрема в Алмати, столиці Казахстану Нур-Султані (раніше – Астана) та Шимкенті. У містах, де проходили протести, силовики затримували людей.
Пізніше президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив про держрегулювання цін на соціальні товари, а також на бензин та дизель. Він запропонував мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.
Попри це протести в країні не припиняються. Місцеві ЗМІ публікують фото танків на вулицях, протестувальники палять машини, затримання людей силовиками тривають.
На тлі протестів уряд країни пішов у відставку.