М’янма підписала угоду про повернення мусульман рохінджа, які втекли від насильства у Бангладеш
Бангладеш підписала з М’янмою угоду про повернення сотень тисяч мусульман рохінджа, які втекли від нещодавнього насильства. Ніяких деталей угоди поки що не відомо.
Про це повідомляє ВВС.
Представники М’янми заявили, що країна готова прийняти рохінджа “якомога швидше”. Водночас гуманітарні агенції раніше висловлювали занепокоєння через можливе примусове повернення людей, якщо їхню безпеку не гарантують.
Близько 294 тисяч мусульман рохінджа втекли до Бангладеш, рятуючись від конфлікту, що спалахнув у штаті Ракхайн у серпні.
Активісти рохінджа й ті, хто втік до Бангладеш, заявляють, що військові та місцеві буддисти розпочали “помсту” проти місцевих мусульман після нападу на поліцейський пост. ЗМІ повідомляють про випадки, коли солдати спалювали села рохінджа та нападали на їхніх жителів. Військові ж кажуть, що їхні дії є відповіддю на напади бойовиків.
Більшість населення М’янми – буддисти. Але у штаті Ракхайн на заході країни живе приблизно мільйон людей з народу рохінджа, більшість із них сповідує іслам.
В ООН заявили, що операція у М’янмі “схожа на приклад етнічних чисток із підручника”. Однак влада М’янми заперечила проведення етнічних чисток.