У відповідь на зміну ситуації на кордоні 20 жовтня влада країни ухвалила рішення посилити охорону найнебезпечніших ділянок кордону – лісистих та важкодоступних, через які Білорусь намагається скерувати нелегальних мігрантів. Туди мають передислокувати прикордонників та солдатів. Окрім цього, прикордонникам нададуть додаткові технічні засоби для спостереження.
До кінця листопада на кордоні мають закінчити спорудження паркану з колючого дроту. Наразі він простягнувся вже на щонайменше 12 кілометрів.
Білотайте додала, що від початку міграційної кризи Департамент міграції Литви вже опрацював близько третини всіх заяв про надання притулку, а приблизно 300 людей відправили назад до країн походження.
Криза з біженцями на кордонах між Польщею, Латвією, Литвою та Білоруссю посилилася після примусової посадки літака Ryanair у Мінську в травні та заяв самопроголошеного президента республіки Олександра Лукашенка про те, що влада республіки більше не стримуватиме нелегальних мігрантів. Спочатку через збільшення їхньої кількості в Литві оголосили режим загальнонаціональної надзвичайної ситуації, а пізніше аналогічний режим на кордоні запровадили Латвія і Польща.
Люди, які фактично опинились у пастці між Білоруссю та ЄС, перебувають у нелюдських умовах. Лише за неповний тиждень на польсько-білоруському відрізку кордону померли щонайменше чотири шукачі притулку. Правозахисники за допомогою супутникових знімків з’ясували, що польська влада в серпні примусово повернула групу афганських мігрантів до Білорусі.
Фотографія обкладинки: Scanpix