1% українців вважає антикорупційну реформу повністю успішною – дослідження
17% громадян України зізналися в тому, що протягом року давали хабаря грошима чи у вигляді подарунку. Ще 14% не захотіли відповісти на це питання.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.
Водночас, говорячи про успішність антикорупційної реформи в Україні, лише 1% респондентів назвав її повністю успішною. Більше половини українців (60%) оцінили її як повністю провальну.
Основним винуватцем неуспішної боротьби з корупцією опитувані назвали президента Петра Порошенка (60%). Серед відповідальних за провал реформи також згадували Верховну Раду (42%), чинну судову систему (37%), новостворені антикорупційні органи (29,5%) та старі правоохоронні органи (25,5%).
Автори дослідження зазначають, що з числа респондентів, які сказали, що знають про випадки безкарного викрадання коштів, органи влади про це повідомили 14%. І тільки 2% отримали процесуальний статус “викривача”.
Дослідження “Реформи в Україні: недороблене і недовиконане” проходило з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року. Респондентами стали 1614 людей віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Раніше повідомлялося, що ієрархію найважливіших для українців реформ вже третій рік очолює антикорупційна реформа. 60% українців називають її найбільш значущою для країни.