Цього року у світі вбили щонайменше 42 журналістів – CPJ

Дата: 26 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

У світі через професійну діяльність вбили щонайменше 42 співробітників ЗМІ цього року.

Про це йдеться в звіті Комітету захисту журналістів (CPJ).

Найбільше журналістів загинуло в Іраку (щонайменше вісім), Сирії (сім) та Мексиці (шість). Уперше за шість років Сирія не посіла перше місце в списку CPJ, натомість кількість вбивств у Мексиці помітно зросла. У 2015 році, за даними CPJ, вбили 72 журналістів, у 2016 – 48.

“Сплески смертей серед журналістів пов’язані з висвітленням конфліктів, тому, звісно, добре, що менше медійників гине на Близькому Сході. Це також нагадування про те, чому безпека журналістів у всьому світі повинна залишатись пріоритетною. Зростання ж кількості журналістів, убитих у Мексиці в зв’язку з їхньою роботою, є жахливими новинами. Це демонструє, що уряд Мексики не виконує своїх публічних заяв щодо згортання культури безкарності”, – каже виконавчий директор CPJ Джоел Саймон.

На думку організації, причиною зменшення вбивст журналістів можуть бути такі фактори як зростання ув’язнень журналістів з метою замовчування викритої ними інформації, самоцензура самих медійників, а також ефективність зусиль організацій щодо привернення уваги до безкарності злочинів.

Цього року, за даними CPJ, в Україні не відбулося вбивств журналістів.

Раніше CPJ повідомляла, що цього року за ґратами по всьому світу через свою роботу опинилися 262 журналісти, що є новим рекордом після минулорічного історичного максимуму 259. Туреччина, Китай і Єгипет ув’язнили найбільше медійників – загалом 134 або 51 відсоток від загальної кількості. У цьому списку опинився також український журналіст-фрілансер Василь Муравицький, якого Служба безпеки України затримала влітку у Житомирі за поширення “антиукраїнських матеріалів”.

CPJ готує детальну базу даних про всі вбивства журналістів щороку з 1992-го. CPJ включає в звіт лише смерті співробітників ЗМІ через виконання ними професійних обов’язків: під час бойових дій або інших небезпечних завдань. Звіти організації не включають журналістів, які загинули через хворобу чи в результаті нещасного випадку в автомобільній аварії або автокатастрофі. Наразі організація розслідує причини ще 20 смертей журналістів, які сталися цього року.

Як повідомляє видання Mediasapiens, у звіті організації “Репортери без кордонів” йдеться про вбивство 65 журналістів у зв’язку з професійною діяльністю в 2017 році. Натомість швейцарська неурядова організація із захисту прав журналістів Presse embleme campaign констатувала, що в 2017 році в світі вбили 97 журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter