“Вали до Африки”: олімпійський чемпіон та нардеп Жан Беленюк зіткнувся з расизмом у центрі Києва
Олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби та народний депутат України Жан Беленюк повідомив, що у центрі столиці невідомі молодики вигукували на його адресу расистські висловлювання.
Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуку.
Так, Беленюк розповів, що сьогодні, 13 серпня, в центрі Києва, на Печерську, до нього підійшли невідомі молодики та намагалися спровокувати на конфлікт. Зокрема, вони вигукували на адресу спортсмена расистські висловлювання: “Чорна мавпа щось знає про патріотизм?!” та “Вали до Африки!”
“Слава богу, до бійки справа не дійшла, тож зі мною все нормально, але… Мені цікаво, чи українець я для свої держави, які критерії патріотизму існують в ній?! Наскільки олімпійський чемпіон може себе безпечно почувати на своїй Батьківщині і в рідному місті?! І чи нормально в європейській державі чути образливі речі людям, які кладуть життя на її прославляння?!” – обурився Беленюк.
ОНОВЛЕНО: За фактом інциденту поліція відкрила провадження за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян).
Цьогоріч Жан Беленюк завоював перше золото для України під час Олімпійський ігр у Токіо. У фіналі греко-римської боротьби у вазі до 87 кг він переміг угорця Віктора Лорінца з рахунком 5:1. Це було його перше олімпійське золото в кар’єрі, після перемоги Беленюк станцював гопак.
Раніше стосовно спортсмена вже вдавалися до расистських коментарів. Так, 2019 року журналіст парламентської газети “Голос України” Василь Чепурний опублікував дискримінаційний пост у фейсбуку, в якому вдався до мови ворожнечі. “Зараз дають негра в депутати – точно виберуть”, – написав тоді Чепурний.
Нагадаємо, що у липні у центрі Києва невідомий молодик ударив в обличчя чорношкірого хлопця через те, що він відпочивав на траві в компанії білошкірої дівчини. Відео нападу опублікували в одному з ультраправих телеграм-каналів.
У цьому ж каналі поширювали допис про Беленюка, який станцював гопака, а також публікацію про сьогоднішній інцидент – молодиків там назвали “невідомими героями”.