Рада дозволила відкривати в маленьких містах і селах комунальні ліцеї
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №4629-1, який дозволяє містам з чисельністю населення менш ніж 50 тисяч людей і селам створювати комунальні ліцеї для отримання профільної середньої освіти.
Про це повідомили на сайті парламенту.
Документ, який внесли на розгляд Ради на початку року, підтримали 334 депутати.
Відтепер для створення та проведення освітньої діяльності комунального ліцею в містах з чисельністю населення менш ніж 50 тисяч людей і селах засновник має забезпечити:
- функціонування ліцею як окремої юридичної особи, інституційно і фізично відокремленого від початкової школи й гімназії;
- функціонування не менш ніж двох класів (одного – в гірській місцевості), де має бути не менш ніж 25 учнів, протягом 10, 11 та 12-го року навчання;
- створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища;
- підвезення (в разі потреби) учнів і педагогічних працівників;
- проживання учнів у пансіонах у разі, якщо їхній проїзд до ліцею займатиме тривалий час;
- вільний і безкоштовний доступ до бездротового інтернету учням і вчителям у приміщеннях навчального закладу, зокрема в пансіоні.
Уряду доручили закласти окремі кошти для регіонів на створення і формування мережі старшої школи. Впровадження самої освітньої реформи перенесли з 2024 на 2027 рік.
Освіта є одним з основних прав людини, що закріплено в статті 26 Загальної декларації прав людини. Гарантують його також стаття 53 Конституції України та Закон України “Про освіту”. Згідно з дослідженнями Світового банку й Організації економічного співробітництва та розвитку, рівень освіти людини прямо впливає на її доходи та зайнятість у майбутньому, а також на тривалість життя та соціальну залученість.
Нагадаємо, що після закриття шкіл на карантин 463 мільйони дітей у світі не змогли отримати доступ до дистанційного навчання.
Фотографія обкладинки: aljazeera.com