Правозахисний клуб “Україна на службі авторитарних режимів: проблеми системи надання притулку”

Дата та час події: 02 Липня 2021, 16:00
A+ A- Підписатися

Правозахисний клуб на тему “Україна на службі авторитарних режимів: проблеми системи надання притулку” відбудеться в ресторані “Де Кантер” (В. Васильківська, 64, VIP-зала) 2 липня 2021 року о 16:00.

Ще у 2002 році Україна приєдналася до Конвенції 1951 року про статус біженців. Відтоді була створена національна законодавча база, насамперед Закон “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту в Україні”. Однак попри міжнародні зобов’язання та національне законодавство Україна видає статус біженця лише 2–5% тих, хто звертається по допомогу. Водночас показники сусідніх країн, таких як Польща, Литва або Естонія, в кілька разів більші. 

Згідно з офіційним визначенням офісу Уповноваженого комісара в справах біженців ООН, Україна є небезпечною країною для біженців. Існують десятки прикладів, коли прикордонна служба не допускає біженців до юридичної процедури та їх видворяють до країн, де їм загрожує небезпека. Після Революції гідности зберігаються випадки викрадень біженців та передання їх до рук держорганів, від яких вони рятувалися в Україні. Ці ситуації залишаються нерозслідувані. Українська міграційна служба відмовляє біженцям у захисті, використовуючи як аргумент ствердження, що такі країни, як Росія і Білорусь, є демократичними та правовими державами. Ці дії держорганів України можна вважати ганебними.

Під час правозахисного клубу експерти розглянуть питання системи надання притулку в Україні та обговорять, які реформи потрібні в міграційному законодавстві. Чи досить на сьогодні статусу біженця або статусу додаткового захисту для іноземних громадян, що шукають притулку в Україні. Особливе занепокоєння викликає ситуація в транзитних зонах, де часто результатом є примусове повернення або видворення з України.

Спікери:

Модераторка – Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

Анвар Деркач, співзасновник асоціації мусульман-біженців “АЗАН”

Олексій Скорбач, адвокат з міграційного права

Олександр Лапін, адвокат

Максим Буткевич, координатор проєкту “Без кордонів”

Кількість місць обмежена, для підтвердження участі зателефонуйте за телефоном 095 859 2760 (Максим Стасюк).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter