Як податися на підготовчі курси абітурієнтам з тимчасово окупованих територій

Дата: 20 Червня 2021 Автор: Микола Мирний

Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих від конфлікту, домоглася безкоштовних підготовчих курсів для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій (ТОТ). Цього року держава вперше передбачила фінансування на організацію та проведення таких курсів. Ці курси не впливатимуть на сам процес вступу абітурієнтів. У них буде реінтеграційний компонент з тим, щоб студенти змогли швидше адаптуватися до навчання у виші. 

Правозахисні організації підтримують створення цих курсів, спрощений вступ, запровадження квот і додаткових можливостей для дітей з ТОТ, оскільки такі заходи мають на меті допомогти вразливим верствам населення під час російсько-української війни та вирівняти їхні можливості в порівнянні з іншими вступниками.

Пояснюємо, як можна вступити на підготовчі курси.

Чи потрібно платити за курси?

Ні. Курси безкоштовні. Крім того, Мінреінтеграції як розпорядник бюджетних коштів передбачило щомісячну стипендію в розмірі 4 588 гривень для слухачів цих курсів.

Де слухачі курсів мають жити під час навчання?

25 вишів, які відібрали для проведення курсів, забезпечують своїх слухачів гуртожитками на період проходження курсів. У Мінреінтеграції обіцяють, що проживання в гуртожитках має бути безоплатним.

Які переваги дають курси?

Учасники курсів матимуть можливість узяти участь у заходах психологічного, культурно-освітнього та спортивного спрямування. Вони також зможуть підготуватися до навчального року, зокрема до освітніх програм з української мови, літератури, історії України, математики та профільних дисциплін.

Працівники вишів робитимуть усе можливе, щоб абітурієнти з ТОТ адаптувалися до нового місця та навчального закладу.

Після проходження курсів випускники також можуть самостійно обирати інший заклад, у якому продовжать навчання. 

Хто може навчатися на курсах?

На курсах можуть навчатись діти, які проживають на тимчасово окупованих територіях та завершили здобуття повної загальної середньої освіти на таких територіях у 2021 році.

Що потрібно для вступу на курси?

Щоб вступити на курси потрібно обрати один з вищих навчальних закладів з цього списку. Пройти навчання можна лише один раз та в одному з вишів.

Зверніться із заявою до представника обраного вишу на ваш вибір електронною поштою, через телеграм, інстаграм, фейсбук або ж телефоном.

На підготовчі курси зараховують без вступних іспитів.

Абітурієнт, який планує вступити до вишу на підконтрольній території України та проходити навчання на підготовчих курсах, а також той з батьків, який його супроводжує, не проходять самоізоляції за умови наявності запрошення від навчального закладу.

Які документи необхідно подати?

Тим, хто вступає на курси, потрібно подати: 

– заяву;

– копію паспорта або свідоцтва про народження, або інший документ, що посвідчує особу (за наявності);

– копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

– ідентифікаційний код (за наявності);

– чотири фото (3х4);

– освітню декларацію (документ, який містить інформацію про здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс повної загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях України). 

Які строки для подання документів?

Документи можна подати особисто з 1 до 29 червня включно.

Який строк навчання?

Із 29 червня до 31 серпня включно.

Після закінчення підготовчих курсів необхідно скласти підсумковий іспит з кожної дисципліни та отримати сертифікат.

Звертаємо вашу увагу, що навчання на підготовчих курсах та вступ за cпрощеною процедурою до закладів вищої та фахової передвищої освіти – це два паралельні процеси.

До кого можна звернутися з додатковими питаннями щодо курсів?

Ви можете зв’язатися з вишем за допомогою будь-якого каналу зв’язку.

Також можна звернутись на урядову гарячу лінію для вступників з ТОТ за телефоном 0 800 504 425. Гаряча лінія працює з понеділка до четверга з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 17:00.

Якщо ви проживаєте в Автономній Республіці Крим, зв’яжіться з благодійним фондом "Крим SOS" за телефонами в Києві (063) 077 16 19, (095) 031 53 97, (096) 684 88 47, у Херсоні також через вайбер (095) 277 53 55, електронну пошту help@krymsos.com, скайп krymsos_legal.

Консультації також надає Представництво президента України в АР Крим за телефонами +38 (0552) 49 59 39, 0 800 502 192, електронною поштою zvernennia@ppu.gov.ua, через скайп arkpredstavnictvo, телеграм t.me/ppuak, Facebook.com/ppu.gov.ua.

Абітурієнтів зі Сходу України консультують благодійні фонди “Право на захист”, “Восток SOS” та “Донбас SOS”. Ці громадські організації також консультують через соцмережі та месенджери. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter