У Росії суд продовжив запобіжний захід бранцям Кремля в справі “Хізб ут-Тахрір”
Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 31 травня продовжив утримання під вартою Ремзі Бекірову, Різі Ізетову, Фарходу Базарову, Раїму Айвазову й Шабану Умерову до 16 вересня цього року.
Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська солідарність”.
Адвокати бранців Кремля просили суд про зміну запобіжного заходу на інший, який не був би пов’язаний з позбавленням волі.
За словами захисника Едема Семедляєва, прокурор не оприлюднив жодної причини, через яку потрібно було б продовжувати запобіжний захід
“Усі підстави, озвучені раніше, відпали. Всі матеріали справи зібрано, багато свідків допитано. Я не почув, якими доводами прокурор обґрунтовує своє клопотання. Нам дуже складно заперечувати проти необґрунтованого клопотання”, – сказав він.
Громадський журналіст Ремзі Бекіров зазначив, що арешт кримських татар у цій кримінальній справі незаконний з погляду як російського, так і міжнародного законодавства.
За його словами, визнання партії “Хізб ут-Тахрір” терористичною Верховний суд РФ ухвалив з порушеннями російських законів і воно не може вважатися легітимним, оскільки в суді не було відповідача, а саме рішення досі не опубліковано.
Крім того, він також нагадав, що з погляду міжнародного законодавства заарештовані кримчани – громадяни України, а отже щодо них потрібно застосовувати Четверту Женевську конвенцію.
“Люди, які перебувають у цьому акваріумі, сидять не тому, що вони когось убили чи щось підірвали або намагалися щось захопити, як нам кажуть. Вони сидять за свій активізм. Більшість політв’язнів у нашій справі – активісти громадського об’єднання “Кримська солідарність”, яке надавало допомогу політв’язням”, – сказав Бекіров.
“Я сам громадський журналіст, висвітлював усі події, що відбувалися після 2014 року: залякування, тортури, вбивства і сотні кримінальних справ проти інакодумців у Криму. Це стосується не тільки “Хізб ут-Тахрір”, а й Української православної церкви, “Свідків Єгови” та інших журналістів. Серед нас є й правозахисники, і волонтери, які допомагали сім’ям матеріально і фізично. Наш арешт пов’язую саме з тиском влади на активізм. Видно, що на сьогодні люди, які намагаються розповісти правду, не застосовуючи насильства і не порушуючи закону, перебувають на лаві підсудних”, – додав він.
Нагадаємо, згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 103 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах.