Вебінар “Кримінальна відповідальність за колабораціонізм: які уроки світової історії варто врахувати Україні?”
У середу, 26 травня, о 16:00 відбудеться вебінар “Кримінальна відповідальність за колабораціонізм: які уроки світової історії варто врахувати Україні?”.
Під час вебінару експертка Центру прав людини ZMINA Надія Добрянська презентує дослідження “Перспективи встановлення кримінальної відповідальності за “колабораціонізм” в Україні”.
У Верховній Раді України зареєстровано чотири законопроєкти (№ 2549, 5135, 5143 та 5144) про запровадження кримінальної відповідальності за “колабораціонізм”.
Які ризики становить запровадження таких складів злочинів та покарань в Україні? Яким був світовий досвід введення відповідальності за “колабораціонізм” у країнах Європи після Другої світової війни? Як карали “колабораціоністів” у Великобританії, Франції, Бельгії, Нідерландах, Норвегії, Швейцарії та Польщі та чому ці країни згодом відмовилися від такої практики? Якою була відповідальність за “колабораціонізм” у СРСР та країнах “соціалістичного табору”? Які уроки може винести Україна з досвіду застосування кримінальної відповідальності за “колабораціонізм” після Другої світової війни в країнах Європи та СРСР?
Про авторку:
Надія Добрянська – дослідниця, політична аналітикиня, юристка. Працювала науковою асистенткою в Дорадчій історичній панелі з відзначення сторіччя заснування Північної Ірландії при Державному секретарі Північної Ірландії. Також займається дослідженням громадської думки щодо об’єднання Ірландії в аналітичному центрі “Конституційний відділ” (Constitution Unit) в Університетському коледжі Лондона.
Модераторка – Альона Луньова, Центр прав людини ZMINA.
Захід відбуватиметься онлайн на платформі Zoom. Для участі в дискусії просимо зареєструватися за посиланням.
По додаткову інформацію звертайтеся до Ірини Іванченко: 099 772 56 67, ii@humanrights.org.ua.