Проти репресій та штрафів: українці звернули увагу президента на проект закону про прописку

Дата: 30 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Українці просять президента не допустити ухвалення проекту змін до закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Електрона петиція з проханням з’явилась на сайті інтернет-представництва глави держави 25 квітня.

Автор петиції стверджує, що прописані у проекті норми порушують Конституцію України, яка гарантує свободу пересування та вільного обрання місця проживання.

“Офіс реформи адміністративних послуг при Мінекономрозвитку і торгівлі підготував проект закону, згідно з яким будуть проводитися перевірки фактів проживання громадян у місцях їхнього проживання. Таким чином можновладці готують чергову спробу нахабного попрання Конституції України та обмеження прав громадян, що фактично призведе до встановлення феодально-кріпосницького ладу в країні, коли її громадяни будуть позбавлені можливості вільного пересування територією України та можливості голосувати не за місцем прописки”, – йдеться в тексті петиції.

На момент написання новини петиція зібрала 40 підписів з 25 тисяч необхідних.

Центр інформації про права людини звертає увагу читачів на те, що законотворча ініціатива не є урядовою, а була подана Офісом реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку.  

Нагадаємо, що раніше експерти підготували аналіз законопроекту та дійшли висновку, що в існуючому вигляді документ передбачає заплутану процедуру реєстрації місця проживання, репресивний механізм контролю за громадянами та необґрунтовані штрафи для тих, хто тимчасово не матиме реєстрації.

Зокрема, у разі ухвалення закону будь-яка посадова особа органу державної влади чи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності, директор школи, до якої хоче вступити дитина, може ініціювати проведення перевірки факту проживання осіб у місці, де вони зареєструвались.

У свою чергу, українці будуть зобов’язанні пускати у свої оселі посадовців, які отримають право перевіряти особисті речі, предмети гігієни, спальне місце, постільну білизну, предмети домашнього вжитку, дитячі іграшки та підручники, речі для здійснення професійних занять, проведення дозвілля та відпочинку, щоб підтвердити факт проживання.

Також для людей, які живуть в Україні без прописки, чиновники вирішили запровадити, на думку експертів Центру інформації про права людини, непомірно великі штрафи: від 340 до 850 грн або до 1700 грн у разі повторного накладення штрафу протягом року.

На сьогодні, якщо людина у 30-денний термін після зняття реєстрації не зареєструвалась в іншому місці, то вона отримує попередження. А в разі якщо людина вдруге за рік не мала реєстрації місця проживання довше ніж 30 днів, хоча їй вже виносили попередження в цьому році, то вона має сплатити штраф на суму від 17 до 51 грн.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter