У Туркменістані заборонили черги до продуктових магазинів, щоб не псувати імідж президента
Влада Туркменістану заборонила громадянам створювати черги перед державними продуктовими магазинами, куди вони приходять, аби купити товари за низькими цінами.
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Згідно з новими правилами, попередньо зареєстровані громадяни можуть прийти в магазин за товарами тільки в призначений час після дзвінка продавця.
Економічна криза в Туркменістані, що триває кілька років, а також постійне зниження курсу національної валюти на чорному ринку знизили купівельну спроможність населення. Як зазначають журналісти, це призвело до того, що багато громадян не в змозі купувати продукти на ринках і в приватних торгових точках і залежать від товарів за субсидованими цінами в державних магазинах.
У цих магазинах відпускають з 6 до 8 ранку, а за один місяць на одну людину зазвичай продають по 1 літру бавовняного масла, 1 літру соняшникової олії, 1 кілограму цукру і 1 кілограму рису. Також затребуваними продуктами є курячі яйця і стегенця, котрі рідко бувають у продажу. Гірші справи з поставками продовольства в сільській місцевості, адже у багатьох селах борошно і рослинне масло не привозять протягом, наприклад, півроку.
Активізація дій проти утворення черг, як стверджують журналісти, пов’язана з розпорядженням віце-прем’єра країни Сердара Бердимухамедова сина президента Гурбангули Бердимухамедова. На його думку, черги псують імідж батька.
«Співробітники поліції не дозволяють шикуватися в чергу перед магазинами більш чотирьох людей. Товари також продають через чорний хід, а не через головний вхід в магазин. Якщо хтось захоче протестувати, поліція загрожує заарештувати і виключити з черги в якості покарання», – розповів житель Туркменабаду.
Кореспонденти “Радіо Свобода” повідомляють про арешти тих, хто збирається в черги біля магазинів, а також штрафи за порушення соціальної дистанції.
Нагадаємо, що минулого року уряд Туркменістану заборонив державним медіа використовувати слово “коронавірус”.