У березні правозахисники зафіксували сплеск насильства проти жінок-журналісток у світі
У березні коаліція “Жінки в журналістиці” (CFWIJ) зареєстровала 111 нападів, переслідувань та арештів журналісток у всьому світі, чотири жінки загинули.
Про це йдеться в щомісячному звіті коаліції.
У документі наголошується на тому, що це найвища кількість відповідних інцидентів, яку коли-небудь фіксувала організація за один місяць.
Цього місяця в Афганістані загинули три жінки – працівниці ЗМІ, їх розстріляли терористи, а фотографиня Лінн Мюррей стала однією з десяти жертв масового розстрілу в продуктовому магазині в місті Боулдер (штат Колорадо, США).
Також у коаліції проінформували про 21 випадок тиску на жінок на роботі, 13 домагань, п’ять арештів, сім організованих кампаній з тролінгу та чотири фізичні напади тощо; 33 жінки були звільнені з роботи.
У CFWIJ наголосили на тому, що ретельно відстежують та документують випадки насильства щодо журналісток, аналізують напади на них та спроби придушити свободу преси. Мета їхньої діяльності – встановлення справедливості щодо журналісток, яких убивали та які зазнали погроз, нападів і переслідувань за професійну діяльність.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що впродовж останніх 30 років у світі, за даними Міжнародної федерації журналістів (IFJ), сталося 2680 убивств журналістів. Минулого року в 16 країнах зафіксували 65 убивств медіапрацівників.
За даними правозахисної організації “Репортери без кордонів” (RSF), у 2020 році через професійну діяльність у світі вбито 50 працівників медіа.
Як повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ), кількість працівників медіа, убитих за свою професійну діяльність, зросла у 2020-му вдвічі в порівнянні з попереднім роком.