У Києві відкрили виставку “CRIME(A) is HERE”, присвячену бранцям Кремля
Правозахисники закликають небайдужих громадян підписати у Музеї історії Києва листівки для бранців Кремля. На першому поверсі музею також можна безкоштовно оглянути виставка “CRIME(A) is HERE”.
Як передає журналіст видання ZMINA., мета виставки ще раз привернути увагу широкого загалу до теми окупованого Криму і теми українських політв’язнів Кремля.
Виставку створили художники, які народилися або жили у кримських містах. Марія Куліковська, Krolikowski Art, Олександра Ковальова, Валерій Ведута та Віталій Фоменко розповідають про свій особистий досвід, але водночас цей досвід знайомий кожному.
“Відкриття виставки “CRIME(A) is HERE” – це спроба розбудити тему Криму в кожному з нас, це спроба ще раз нагадати, що Крим залишається частиною України. Виставка спрямована на те, щоб ця тема набирала все більшу актуалізацію в Україні і люди вважали її важливою“, – зазначив один з її ініціаторів – керівник Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець.
Учасники виставки могли не тільки оглянути експонати, які демонструють незворотність морально-етичних, економічних, політичних, екологічних та багатьох інших процесів, що відбуваються сьогодні в Криму, а й залишити власні записки зі своїми спогадами про Крим.
“Ми силі за стіл і він почав переді мною вибачитися, бо дав проти мене покази. Я йому сказав, не треба вибачатись, бо ми знаємо, що робиться на півострові. Але він почав мені розповідати, як його катували. Я – чоловік. Мені – за 60 років. Я б не хотів, щоб жоден з вас чув ті деталі, щоб він мені переповідав. Тварини так між собою не чинять, як росіяни вчинили з Олександром Стешенко. Я не зміг до кінця дослухати цю дитину. Так само цілу ніч катували Раїма Айвазова. Потім під ранок його повезли в степ, де імітували розстріл, щоб зламати чоловіка”, – розповів Чубаров. При цьому він закликав пристуніх представників посольство Великобританії та Канади шукати дієві способи, як змусити Росію повернутись в міжнародне право.
Виставка “CRIME(A) is HERE” триватиме 9 днів. Її можна відвідати безплатно до 22 березня.
Фотографія обкладинки: Микола Мирний, журналіст видання ZMINA