Правоохоронці створили робочу групу, щоб інтегрувати ромів
Правоохоронці створили робочу групу з питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.
Про це інформує департамент комунікації МВС.
До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА та ромських громадських організацій.
За словами заступниці міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, необхідно “врегулювати прогалини в українському законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії, щоб усі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг”.
Спеціалістка проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зазначила, що офіс РЄ в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин.
“У ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини”, – сказала Кондур.
Раніше голова підкомітету Верховної Ради з питань ґендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова заявила, що в Україні не виконується стратегія захисту та інтеграції в суспільство ромської національної меншини, яку ще у 2013 році затвердив своїм указом президент.
Як повідомлялося, 23 червня невідомі в масках напали на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова, де проживали 14 осіб – 10 дорослих та чотири дитини. У результаті нападу загинув один хлопець, а поранення дістали четверо. Пізніше поліція Львівщини повідомила про те, що затримала дев’ять осіб, причетних до вбивства. Ними виявились учні двох львівських шкіл з ультраправої організації “Твереза та зла молодь”.
25 червня, суд обрав неповнолітнім нападникам на ромський табір та ймовірному організатору запобіжний захід. 9 липня одного з підозрюваних у нападі на табір ромів відпустили під домашній арешт.
Нагадаємо, дискримінація ромського населення все ще залишається найчастішим проявом ксенофобії в Україні.