Гульсум Алієву переслідують за правозахисну та журналістську діяльність – активісти

Дата: 19 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Об’єднання “Кримська солідарність” розцінює обшук у дочки фігуранта ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Гульсум Алієвої як тиск і переслідування за активну правозахисну та журналістську діяльність.

Про це йдеться в заяві об’єднання.

“Гульсум стала активісткою і журналісткою “Кримської солідарності” після арешту тата. Це не перший випадок подібного агресивного тиску на активістів нашої ініціативи: Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Марлен Асанов уже перебувають за ґратами за сфальсифікованими кримінальними справами. Ще кілька наших колег заплатили штрафи або відсиділи за адміністративними справами у 2016-2017 роках”, – йдеться в заяві.

При цьому активісти закликають міжнародне співтовариство, правозахисні організації та засоби масової інформації відреагувати на переслідування активістів у Криму.

Раніше повідомлялося, що вранці 19 липня російські силовики проводили “слідчі заходи” в будинку фігуранта ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Мусліма Алієва. Пізніше стало відомо, що стосовно його старшої дочки Гульсум Алієвої складено протокол. Її звинувачують за статтею 282 КК Росії (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).

23 травня у Ростові-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суд на три місяці продовжив термін тримання під вартою шістьом фігурантам ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті затримали Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Вадима Сірука. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Російський військовий суд розглядав ялтинську “справу Хізб ут-Тахрір” на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували до Ростова-на-Дону.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір”  2003 року, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter