ОБСЄ підтверджує, що затримані росіяни – співробітники ГРУ

Дата: 21 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Місія ОБСЄ після спілкування з росіянами, затриманими біля Щастя на Луганщині, підтвердила, що вони є співробітниками Головного розвідувального управління Російської Федерації.

Як повідомляє “Українська правда“, про це йдеться у оприлюдненому сьогодні звіті спостережної місії ОБСЄ за 20 травня.

Представники ОБСЄ мали можливість поспілкуватися у шпиталі із росіянами віч-на-віч, тобто без присутності української сторони.

Обидва затримані підтвердили, що є військовослужбовцями Збройних Сил Російської Федерації. Вони заявили, що виконували в Україні розвідувальну місію. Вони були озброєні, але не мали наказу атакувати“, – сказано у звіті.

Також росіяни розповіли, що потрапили під вогонь 16 травня на лінії зіткнення поблизу Щастя. Один з них сказав, що отримав наказ від військового командування прибути до України, його мали змінити через 3 місяці. Обидва повідомили, що вже бували в Україні із “місіями”.

Один із них заявив, що в Україні немає російських військ, задіяних у конфлікті“, – зазначено у звіті.

Нагадаємо, двох російських спецназівців, Олександра Олександрова та Євгена Єрофєєва, що входили до складу диверсійно-розвідувальної групи, затримано 16 травня в районі міста Щастя на Луганщині. Затримали росіян військові 92-ї окремої механізованої бригади під час бойового зіткнення. 

Радник міністра МВС України Антон Геращенко запропонував російському президенту Володимиру Путіну обміняти затриманих на українську льотчицю Надію Савченко, що утримується у Росії, та 400 інших полонених. Але московський адвокат льотчиці Марк Фейгін назвав таку перспективу малоймовірною.

12 травня у Москві презентували доповідь російського опозиціонера Бориса Нємцова “Путін. Війна” про участь Росії в конфлікті на Донбасі. Колегам Нємцова, вбитого у лютому в Москві біля Кремля, допомагали у зборі інформації люди, що представляють інтереси родичів загиблих російських солдатів, яким не виплачують обіцяні компенсації. За однією з версій, Нємцова могли вбити саме через його роботу над цією доповіддю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter