Звіт ООН: найбільші проблеми КПВВ на Донбасі – довгі черги та відсутність транспорту

Дата: 15 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Довгі черги залишаються найбільшою проблемою  на КПВВ, що діють у Донецькій (Майорське, Мар’їнка, Гнутове та Новотроїцьке) та Луганській (Станиця Луганська) областях.

Про це йдеться в звіті Агенства ООН у справах біженців за лютий, переданий Центру інформації про права людини.

Зокрема, майже 70 відсотків респондентів на КПВВ “Майорське” занепокоєні довгими чергами. Більшість опитаних на КПВВ “Новотроїцьке” скаржилися на поганий стан пішохідної зони, тоді як транспортні проблеми та необхідність долати довгі відстані пішки зазначили як найбільш актуальну проблему на КПВВ “Мар’їнка”.

Респонденти, які скаржилися на умови очікування, найчастіше говорили про недостатність укриття від негоди.

Лише 2,6 відсотка всіх респондентів відповіли, що протягом останніх шести місяців стикалися з ситуаціями, внаслідок яких не змогли перетнути лінію зіткнення. Як і в попередні місяці, довгі черги та проблеми, пов’язані з базою даних, залишаються найбільш поширеними причинами неможливості перетнути лінію зіткнення, йдеться у звіті.

Понад 80 відсотків респондентів вказали КУУТ (контрольовану урядом України територію) пунктом призначення своєї подорожі. Найбільш поширеними причинами для відвідування КУУТ були вирішення питань з документами та уникнення припинення виплат внаслідок перевищення 60-денного терміну відсутності на КУУТ, в той час як на НКУУТ найчастіше подорожували з метою відвідування родичів.

70 відсотків респондентів перетинають лінію зіткнення раз у квартал або частіше. Водночас, кількість людей, що здійснюють перетин щомісяця або частіше, зменшилася з майже 30 відсотків до 18,7 відсотка, що, ймовірно, пов’язано з поганими погодними умовами, зазначено в звіті. Зважаючи на розподіл за віком, таке співвідношення швидше за все пов’язане з вимогами українського законодавства до отримання пенсій та соціальних пільг, такими як перевірка фактичного місця проживання та фізична ідентифікація в “Ощадбанку”.

15,6 відсотків респондентів зазначили, що вони принаймні один раз змінили місце проживання через конфлікт на сході України. Майже половина з них (44,8 відсотка) повернулися до свого постійного місця проживання. Стабілізація ситуації (48,7 відсотка) та бажання проживати вдома (41 відсоток) були найбільш поширеними причинами повернення респондентів.

Майже 18 відсотків повернулися через страх залишити житло без нагляду, 6 відсотків – тому що наглядають за хворим, літнім або непрацездатним родичем, 15,4 відсотка опитаних не змогли знайти роботу на новому місці, 18,8 відсотка повернулися через високу вартість оренди на КУУТ.

Звіт містить дані, зібрані з 2 по 28 лютого 2018 року під час 37 візитів до п’яти зазначених КПВВ.

Як повідомлялося раніше, згідно зі звітом Кримської правозахисної групи, на українських пунктах пропуску Чаплинка та Каланчак на адмінкордоні з Кримом немає туалетів і заборонено користуватися мобільними телефонами. Окрім того, митні служби в цих пунктах по-різному трактують законодавство.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter