Зрив Фестивалю рівності частково спричинили заяви міської влади – Amnesty International
У правозахисній організації Amnesty International вважають, що агресію проти ЛГБТ-спільноти стимулюють безкарність і негативні публічні заяви щодо заходів представників сексуальних меншин з боку влади.
Заборона проведення публічних заходів ЛГБТ-спільноти та напад на її представників у Львові “обурює і дуже сильно розчаровує”.
Про це заявила в інтерв’ю Deutsche Welle директорка представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.
На її думку, напад невідомих молодиків у масках на учасників Фестивалю рівності у Львові 19 березня був частково спричинений заявами міської влади.
“З боку адміністрації міста говорили про недоцільність проведення фестивалю, були також дуже негативні коментарі від представників церкви. І як наслідок таких заяв ми побачили прояви насильства з боку певних праворадикальних груп”, – пояснює Мазур.
На думку правозахисниці, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують насильство.
Тетяна Мазур позитивно відзначила допомогу поліції у захисті учасників фестивалю, однак додала, що ефективність дій правоохоронців також варто перевірити.
“Потрібно ще розбиратися, чи були адекватними дії поліції, чи ні”, – сказала правозахисниця.
За її словами, випадки насильства на ґрунті гомофобії є типовими для України. У приклад вона навела минулорічну ситуацію в Одесі.
“Коли немає адекватного розслідування і покарання, засудження таких дій з боку представників влади, навпаки є заяви, в яких є негатив щодо ЛГБТ, вони заохочують праворадикалів діяти так, як вони діють”, – сказала правозахисниця.
Як повідомлялось раніше, Фестиваль рівності, організований українською ЛГБТ-спільнотою, мав відбутися у готелі “Дністер” після судової заборони вуличних акцій. Однак після анонімного повідомлення про замінування готелю учасників фестивалю та персонал готелю евакуювали, а невідомі в масках закидали їх камінням, петардами і зеленкою.