“Знадобилося дві години, поки хтось мене почув”: мешканка Маріуполя розповіла про порятунок з-під завалів

Дата: 02 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Мешканка Маріуполя Ольга Саірова кілька годин провела під завалами власного будинку – дві години вона кликала на допомогу, і шість годин її викопували сусіди. 

Свою історію вона розповіла журналістці CBC News Сюзані Ормістон. 

Ольга Саірова / CBC News

11 березня російська ракета влучила поряд із будинком Ольги Саірової в Маріуполі. Жінка ледве врятувалася від смерті – сховалась у підвалі. 

Утім, її чоловік дійти не встиг.

“[Він] спускався. Йому було потрібно ще п’ять секунд”, – розповіла жінка журналістці CBC News із лікарняної палати.

По пояс під завалами, Саірова кликала на допомогу:

“Знадобилося дві години, поки хтось мене почув. І ще шість сусідам – щоб викопати мене”.

Ногу жінки затиснуло під бетонною плитою. Зрештою, плиту обв’язали мотузкою і машиною відтягнули. Ще п’ять днів Саірова провела у Маріуполі. Однак бомбардування посилилося, горіли сусідські будинки. 

“Одна з машин сусідів була ще ціла, [тому] ми сіли й поїхали”

Жінці довелося залишити своїх близьких під завалами, оскільки не було можливості вивезти їхні тіла.

“За одну секунду я втратила все: батьків, чоловіка. А через два дні я дізналася, що моя сестра та її чоловік також загинули у власному дворі”, – плачучи сказала Саірова.

Наразі жінка перебуває у Львові. Її нога зламана в трьох місцях, Саірова чекає на операцію. Лікар каже, що жінка знову буде ходити. 

Ця історія – лише одне з тисяч свідчень про злочини проти мирних мешканців, до яких Росія вдається на території України.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter