Зі штату Верховного Суду відрахували суддю Львова, у якого журналісти знайшли російський паспорт

Дата: 05 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував зі штату Верховного Суду суддю Богдана Львова, у якого раніше журналісти знайшли російський паспорт. 

Про це повідомили у Верховному Суді. 

Фото: Верховний Суд

Напередодні Львова не змогли звільнити, адже під час відповідного таємного голосування для цього не вистачило одного голосу. 

Князєв, повідомляючи про відрахування зі штату Львова, нагадав про те, що, згідно з Конституцією, повноваження судді припиняють у разі припинення громадянства України або набуття ним громадянства іншої держави. 

“Тож відповідно до положень Основного закону України та профільного закону про судоустрій голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав наказ про відрахування з 05.10.2022 Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України”, – йдеться в повідомленні суду. 

Князєв, коментуючи ситуацію із суддею, зазначив, що вона вимагала якнайшвидшого вирішення. 

“Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та закону застосовуються вперше. Але в часи повномасштабної війни з російською федерацією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів”, – сказав голова Верховного Суду. 

Богдан Львов

Суддя Львов відкидає звинувачення щодо свого російського громадянства, а тому, як наголосив Князєв, не позбавлений права доводити його відсутність. 

“Навіть відпустка судді Богдана Львова не вирішує проблеми його російського громадянства, адже відпустка не позбавляє особу повноважень, натомість створює враження про подальшу наявність у Богдана Львова повноважень судді Верховного Суду та голови КГС ВС”, – додав голова суду. 

Нагадаємо, що про наявність у Львова громадянства РФ, яке він отримав ще 1999 року в Москві, на той момент уже працюючи суддею в Україні, повідомили журналісти проєкту “Схеми”. У 2012 році суддя оновив російський паспорт, після досягнення 45-річчя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter