Жителя Естонії оштрафували майже на 450 євро за те, що одягнув футболку з написом “СРСР”

Дата: 09 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

В Естонії мешканця Нарви, який 9 травня 2022 року прийшов до танка-пам’ятника у футболці з написом “СРСР” та гербом Радянського Союзу, оштрафували на 444 євро.

Про це повідомляє портал ERR.

Фото: Sergei Stepanov/ERR

Ідаська префектура винесла рішення про штраф ще 24 листопада 2022 року, але законної чинності воно набуло лише 4 квітня 2023 року, коли касаційну скаргу чоловіка не прийняв до розгляду Державний суд.

Зловмисника покарали в рамках порушеного проти нього провадження за статтею 151’1 Пенітенціарного кодексу. Чоловік 1961 року народження вчинив правопорушення, коли 9 травня прийшов до встановленого між Нарвою і Нарва-Єесуу танка-пам’ятника у футболці червоного кольору з написом “СРСР” і гербом Радянського Союзу.

Побачивши поліцейський патруль, чоловік намагався заховати футболку під курткою, що свідчить про те, що він розумів, що носіння предмета одягу з такою символікою заборонене, вважають в префектурі.

“Демонстрація такої футболки 9 травня є актом провокації, безпосередньо пов’язаним із виправданням вчинення міжнародного злочину і не має нічого спільного з вшануванням пам’яті полеглих”, переконані і в поліції, і у Віруському повітовому суді, який на початку лютого не став скасовувати виписаний чоловікові штраф.

На суді чоловік також підтвердив свою підтримку агресії Російської Федерації проти України.

Суд розцінив ступінь провини чоловіка як середню, оскільки завдяки втручанню поліцейських, заборонену символіку він демонстрував лише “короткий проміжок часу і відносно невеликій кількості осіб”.

Відповідно до рішення суду мешканець Нарви зможе виплачувати штраф упродовж пів року щомісячними платежами в розмірі 74 євро.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року окружний суд Гамбурга засудив 62-річного чоловіка до штрафу 80 денних ставок у розмірі 50 євро за наліпку символу Z на задньому склі його автомобіля. Суд визнав водія винним у потуранні кримінальним злочинам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter