Журналісти ідентифікували сімох наглядачів російської катівні в Херсонському ІТТ, які катували затриманих 

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Журналісти змогли встановити особи щонайменше сімох наглядачів російської катівні, що облаштували під час захоплення Херсона в будівлі тамтешнього ІТТ. 

Розслідування опублікували на ютуб-каналі “Суспільного”. 

Росіяни, особи яких встановили, відповідали за режим утримання в ІТТ з липня до жовтня 2022 року. Затриманих били, катували, зокрема били током, знущались, змушуючи співати російські пісні та гімн РФ, а за помилки – під’єднували струм до тіла. 

Особливо жорстоким, за словами потерпілих, був наглядач Юрій Куулар з позивним Борода. Чоловік, як розповів один з потерпілих, міг вигадувати різні знущання, наприклад щоб затримані повзли коридором або пересувалися виключно навприсідки. 

Ще один з наглядачів – Станіслав Григорьєв з позивним Буратіно. Таке прізвисько росіянину дали, бо він бив людей ключами. Потерпілі пригадували, що він також позбавляв сну людей. 

Змогли ідентифікувати й Віктора Айвазова з позивним Чечня, який він отримав через футболку з відповідним написом. Айвазов станом на грудень 2023 року був живий, адже тепер у РФ він як “герой війни” ходить до дітей у школи. 

Встановили особу й Андрія Співака з позивним Злой, який примушував ув’язнених співати російські пісні та гімн РФ. Росіянин офіційно працює в конвойній службі та дослужився до заступника командира роти.

Куулар, Григорьєв, Айвазов та Співак. Скриншот відео

Дані про всіх ідентифікованих передали слідчим. 

Нагадаємо, що торік Центр прав людини ZMINA презентував доповідь про те, як росіяни утримували жінок у захопленому ІТТ Херсона. Затриманих били та катували, зокрема водою і струмом, але найбільше росіяни застосовували до них психологічне насильство – регулярні погрози, зокрема й зґвалтуванням, залякування, знущання з інших полонених у сусідніх камерах чи в коридорі. 

Також ZMINA детально розповідала історії кількох потерпілих унаслідок катувань у Херсоні, коли той перебував у російській окупації.

До прикладу, історію ЛГБТ-активіста Олексія Полухіна, якого росіяни понад два місяці тримали в неволі та змушували прибирати всі камери, туалети та мити посуд у СІЗО.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter