Журналістка судиться з метро через відмову надати інформацію

Дата: 18 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Журналістка подала в суд на Київський метрополітен через відмову у доступі до публічної інформації.

Як повідомляє сайт Corrupt UA, журналістці “Громадського радіо” Ірині Сєдовій для розслідування крадіжки 40 мільйонів гривень з бюджету знадобилася угода та її копії. Згідно з цією угодою столична підземка повинна виплатити якійсь фірмі “ДОК-3” 50 мільйонів за знесення приміщень, розташованих на лінії маршруту нової гілки. В результаті приміщення не знесли, а 40 мільйонів з цих грошей пішли в сумнівну офшорну компанію.

Проте Київський метрополітен відмовився надати інформацію за запитом, аргументуючи тим, що в документі міститься персональна інформація. Незважаючи на те, що у ч. 5 ст. 6 Закону “Про захист персональних даних” сказано, що інформація про бюджетні кошти ніким не може бути засекречена, а якщо в документі є персональна інформація, то її потрібно виключити, і надати на запит іншу частину.

Скарги Уповноваженому Верховної Ради з прав людини результату поки не дали, тому журналістка вирішила звернутися до суду. Вона зазначає, що у неї на руках вже п’ять аналогічних відмов у наданні інформації – від банку “Київ” (звіт за 3 мільярди гривень бюджетних коштів, отриманих у цінних паперах), Шевченківського райсуду Києва (відмова відповідати на запит, відправлений електронною поштою), Житомирської облдержадміністрації (інформація про бюджетні кошти, виділених на установку котла в сільській школі) та інші.

Нагадаємо, у лютому керівник однієї з облдержадміністрацій звернувся за допомогою до омбудсмана після отримання запиту активістів щодо виплат бюджетних коштів, але отримав відмову через те, що такая інформація не є конфіденційною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter