Журналістка розповіла в ООН про переслідування кримських колег
Журналістка Анна Андрієвська на зустрічі під егідою ООН розповіла про репресії щодо колег на окупованому півострові.
Як повідомляє Незалежна медіа-профспілка України, 20 жовтня кримська журналістка, член комітету НМПУ Анна Андрієвська під час виступу у Палаці націй в Женеві спростувала інформацію росіян про те, що Росія не застосовує статтю 280.1 кримінального кодексу РФ “Публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ”.
“Попри те, що Крим залишається частиною України, хоч і анексованою, там зараз діють закони РФ, – сказала вона. – Вже немало кримінальних проваджень проти журналістів відкрито саме за цією статтею“.
Вона додала, що проти неї порушено кримінальну справу саме за цією статтею. Російська правозахисниця Галина Арапова погодилася з цим, але відзначила, що судових вироків за заклики про порушення територіальної цілісності немає.
У свою чергу, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов сказав у своєму виступі, що долати нинішню кризу в стосунках двох країн доведеться кільком поколінням і це можливо лише за умови, коли росіяни усвідомлять трагічність того, що відбулося, що неможливо закінчити війну і знову жити так, наче нічого не сталося. Він закликав російських колег відмовитися від зверхнього ставлення до України.
“Діалог між двома країнами і журналістами в тому числі можливий лише тоді, коли росіяни усвідомлять, що Україна – не якась недорозвинена Росія, а самостійна країна, яка сама здатна турбуватися про своє життя“, – зазначив Юрій Луканов.
Дискусія відбувалася в рамках конференції “Роль ЗМІ в попередженні та боротьбі з пропагандою національної, расової та релігійної ненависті, що є закликом до дискримінації, ворожнечі та насильства”. В ній взяли участь журналісти з України та Росії – представники журналістських організацій: Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ), Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Союз журналістів Росії (СЖР).
Нагадаємо, після окупації півострова Федеральна служба безпеки проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники впевнені, що “кримська влада” для “боротьби з інакомисленням” використовує як формальні перешкоди, так і методи залякування.