“Оприлюднене третіми сторонами не має відношення до мене”: італійська журналістка відкинула звинувачення в неетичності через інтерв’ю у Вінниці
Кореспондентка італійського телеканалу RAI News 24 Лаура Танґерліні, яка брала інтерв’ю у постраждалої від ракетного удару у Вінниці Ірини Дмитрієвої, відкинула звинувачення в порушенні журналістської етики після публікації відео з жінкою українським фіксером Антоном Кудіновим.
Про це вона написала у твіттері.
Напередодні заяви журналістки, 16 липня, Кудінов оприлюднив на своїй сторінці у фейсбуку низку відеороликів із жінкою, яка втратила дочку й зазнала тяжких поранень під час ракетного удару по Вінниці 14 липня.
Чоловік зазнав різкої критики з боку журналістської спільноти. Серед обвинувачень на його адресу — нехтування принципами професійної етики, які не дозволяють користатись шоковим станом постраждалих. Також його дії могли травмувати матір загиблої дівчинки, заявили опоненти фіксера. Так, на одному з роликів жінка в сльозах дивиться відео зі своєю ще живою донькою.
Через численні скарги перший допис Кудінова був видалений фейсбуком, однак він опублікував ці матеріали знов. Станом на 17 липня цей допис знов видалений, пише “Детектор медіа”.
У відповідь Кудінов стверджував, що Ірина Дмитрієва та її родина нібито хочуть, щоб їх почули, тому вона “дала згоду на інтерв’ю та надала разом з родиною додатковий контент для нього”. Водночас чоловік заперечив, що саме він повідомив жінці про смерть дитини.
“Ірина та її родина хочуть, щоб ви почули те, що вона говорить, а не відволікали себе на деталі. Також вона хоче, щоб світ нарешті звернув увагу, що вбивають наших дітей та закрив небо над нашою країною”, — написав фіксер.
Відомо, що напередодні в інтерв’ю “Суспільному” мати Дмитрієвої говорила, що тій не кажуть про смерть Лізи через заборону лікарів, оскільки ця новина “може її вбити”.
За свого боку, Танґерліні наголосила на тому, що сюжет про матір та доньку вже вийшов у ефір RAI News 24, а оприлюднене “третіми сторонами” не має до неї відношення. Вона підкреслила, що інтерв’ю були погоджені та проводилися з дозволу.
Журналістка висловила готовність до судових позовів.
За даними “Детектор медіа”, на сайті та ютуб-каналі RaiNews поки що немає опублікованого сюжету про Ірину Дмитрієву.
Внаслідок обстрілу російськими військовими 14 липня Вінниці загинули 24 людини. Одна з них — чотирирічна дівчинка Ліза з синдромом Дауна. Вона загинула на місці, а її маму Ірину у важкому стані забрали у реанімацію.
Раніше Комісія з журналістської етики засудила дії журналістів і медіа, які поширили фото та відео із зображенням паспорта потерпілої внаслідок російського обстрілу киянки.