Журналістів просять сприяти розслідуванню вбивства Шеремета

Дата: 26 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні закликає ЗМІ сприяти розслідуванню вбивства журналіста Павла Шеремета

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Засідання ради відбулося 26 липня за участі її співголів Андрія Таранова (заступник глави адміністрації президента України) та Святослава Цеголка(прес-секретаря президента України), представників Міністерства інформаційної політики, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, а також медійних громадських організацій: “Детектор медіа”, Національної спілки журналістів України, Інституту масової інформації, Незалежної медіа-профспілки України.

Рада вирішила звернутися до представників засобів масової інформації з проханням максимально сприяти правоохоронним органам у розслідуванні цього злочину.

“Ми просимо журналістську спільноту із розумінням поставитися до необхідності проведення комплексу слідчих дій, зокрема допитів колег загиблого, які проводяться у межах розслідування кримінального провадження”, – йдеться у зверненні ради.

Медійні організації також звертаються до колег із закликом максимально відповідально ставитися до оприлюднення інформації, яка може зашкодити слідству.

Рада наголошує на тому, що розслідування вбивства Павла Шеремета має бути проведено максимально оперативно і прозоро, але обов’язково із дотриманням вимог законодавства у частині дотримання прав журналістів.

Нагадаємо, Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова була створена указом президента України 23 лютого 2016 року. 20 травня Рада провела спеціальне засідання, присвячене порушенням прав журналістів у Криму, і вирішила створити окремий санкційний список, до якого внести всіх осіб, причетних до переслідувань журналістів у Криму.

Шеремет загинув вранці 20 липня в результаті вибуху авто, яке належить Олені Притулі.

Слідство розглядає 6 версій убивства, серед них – професійна діяльність журналіста, неприязні стосунки, “російський слід”, замах на цивільну дружину пана Шеремета, засновницю “Української правди” Олену Притулу.

Журналістів 17-го каналу, які першими опинились на місці трагедії, допитують по справі Шеремета у рамках версії про “російський слід”. 17 канал пояснив свою швидку появу на місці вбивства випадковістю: мовляв, журналісти чатували під будинком Віталія Кличка, щоб записати з ним інтерв’ю, але не знали, що мера немає в Києві. 

22 липня видання “Обозреватель” опублікувало відео з камер спостереження. За твердженням видання, відео зроблене напередодні загибелі журналіста Павла Шеремета і на ньому видно постаті людей, які начебто закладають вибухівку під автомобіль Притули.

Поліція розпочала службове розслідування за фактом публікації в ЗМІ і соцмережах відео із закладанням вибухівки в авто Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter