В інтернеті блокують тексти з інформацією про ЦРУ

Дата: 04 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Журналісти помітили, що інформація, яка містить абревіатуру “ЦРУ”, з невідомих причин зникає з сайту.

Як зазначається у матеріалі журналіста Української Гельсінської спілки з прав людини Олега Шинкаренка, на деяких серверах встановлені фільтри, що не дозволяють публікацію текстів, які містять певні слова. Схоже, що в цьому списку є й абревіатура “ЦРУ”.

Редакторка сайту precedent.in.ua Олена Сапожнікова розповідає, що 27 жовтня 2014 року на сайті поставили переклад рішення ЄСПЛ “Аль Наширі проти Польщі”, яке стосувалося секретних тюрем ЦРУ у Польщі.

Через деякий час я захотіла донести до публіки зміст цього рішення і додала до назви “Аль Наширі проти Польщі” фразу “рішення про секретні тюрми американського ЦРУ в Польщі”. Доповнення значно покращило відвідуваність сайту: документ прочитали вже понад 6000 людей. Але минулого тижня випадково виявили, що текст загадковим чином зник“, – говорить редакторка.

Кожного разу при спробі поновити його текст негайно видалявся одразу ж після публікації.

Веб-майстер сайту Віталій Новіков додає: “Я розмістив згадану текстову інформацію напряму у базу даних. Але в мене теж нічого не вийшло“.

За словами Олени Сапожнікової, у тексті багато разів повторюється абревіатура “ЦРУ”, детально зображена робота працівників ЦРУ у секретних тюрмах у Польщі, зокрема з одним із учасників Аль-Каїди Аль Наширі. Також в тексті був уривок, який описував розширені методи допиту.

Виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко зазначає – зрозуміло, що стоять якісь фільтри, які блокують інформацію. Правозахисника цікавить, хто поставив фільтри, і головне – навіщо: “Цей випадок звертає нашу увагу на питання: а скільки ж інформації не потрапляє у громадський простір через такі фільтри? До якої інформації ми не можемо отримати доступ через такі технічні заморочки?“. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: