Журналісти на Банковій вимагали від Порошенка зреагувати на викриття розслідувачів

Дата: 18 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Увечері 17 жовтня в Києві під Адміністрацією президента відбулась акція журналістів та активістів, які вимагали від президента Петра Порошенка прокоментувати результати журналістських розслідувань проти високопосадовців.

Як повідомляє Радіо Свобода, на акцію зібралися близько ста людей.

Захід влаштувала редакція видання BIHUS.info, яка в такий спосіб також відзначила п’яту річницю заснування. На акції журналісти разом з усіма присутніми переглянули інтерв’ю колишнього співробітника СБУ, першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, оприлюднене 16 жовтня на телеканалі ZIK. У ньому Семочко спростовує інформацію, подану про нього журналістами.

Під час перегляду голова BIHUS.info, журналіст Денис Бігус, зупиняв запис і коментував заяви Семочка. Наприклад, на слова екс-посадовця про те, що всі його статки були оприлюднені в електронних деклараціях, Бігус зауважив, що декларації працівників спецслужб не є публічними.

Учасники вимагали від Порошенка зреагувати на викриття розслідувачів. Журналісти зібралися не лише з приводу цього випадку, а й з приводу інших журналістських розслідувань, які залишилися без коментарів президента України, а також нерозкритих нападів на активістів.

Як відомо, Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції провів засідання, на яке запросили представників Служби безпеки України. Попри те, що на комітеті не було кворуму, все ж парламентарі поставили свої запитання керівникам силового відомства, однак у відповідь здебільшого почули “Державна таємниця”.

Голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок заявив, що не має правових підстав ініціювати відсторонення Семочка з його посади.

Служба безпеки України 16 жовтня заявила, що в межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за частиною 1 статті 111 (“Державна зрада”) Кримінального кодексу України перевіряє оприлюднену в ЗМІ інформацію щодо колишнього співробітника СБУ Сергія Семочка.

Національне антикорупційне бюро України 3 жовтня відкрило провадження щодо першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Провадження зареєстроване за статтею 368-2 Кримінального кодексу України (“Незаконне збагачення”) за матеріалами журналістського розслідування програми “Наші гроші”.

Журналісти стверджують, що родичі Семочка мають нерухоме майно на понад 200 мільйонів гривень. Розслідувачі припускають, що посадовець отримав статки завдяки “дахуванню” фармацевтичних компаній. Вони зазначають, що Семочко у відповіді на запит не пояснив походження майна.

Сергій Семочко призначений першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України президентським указом від 31 липня 2018 року. До цього він очолював управління СБУ в Києві та Київській області. Ще раніше Семочко був керівником Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: