Журналіст Семена переніс операцію в Криму

Дата: 22 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Журналіста Миколу Семену, якого російські силовики відмовлялися випускати на лікування до Києва, виписали з лікарні після операції з видалення жовчного міхура.

Про це повідомив його адвокат Еміль Курбедінов, передає “Крим.Реалії”.

13 листопада Семені зробили операцію з видалення жовчного міхура – холецистектомію, а також дренування черевної порожнини.

“Хворий перебуває під наглядом лікарів за місцем проживання. Самопочуття журналіста задовільне. Він проходитиме період післяопераційної реабілітації. Робити повідомлення (щодо стану здоров’я – ред.) раніше не було можливості через критично погане самопочуття і відсутність у нього доступу до інтернету загального користування в лікарні”, – повідомив Курбедінов.

За словами адвоката, причиною хвороби Семени міг стати стрес, який він дістав під час переслідування з боку силовиків.

“Як відомо з природи цієї хвороби, вона виникає у людей через неправильне харчування і стрес. Тепер життя відомого журналіста обтяжене не тільки хворобами хребта і серця, а й тяжкою хворобою травної системи – холециститом. Цілком зрозуміло, що це результат майже трирічного незаконного судового переслідування журналіста”, – заявив він.

У вересні 2017 року суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність протягом трьох років. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”. Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Семені вирок.

Національна спілка журналістів України закликала українську владу і міжнародні організації докласти всіх зусиль, щоб домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста Миколи Семени. Відповідні звернення в ОБСЄ і до російського Уповноваженого з прав людини надіслала й українська Омбудсман Людмила Денісова, проте пізніше стало відомо, що Семені відмовили в дозволі на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: