Журналіст Асєєв у полоні “ДНР” скаржиться на погіршення здоров’я

Дата: 21 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Український журналіст Станіслав Асєєв, якого на окупованій території Донецької області утримують бойовики “ДНР”, скаржиться на хронічний бронхіт і сильний зубний біль.

Станіслав Асєєв

Про це у Facebook повідомив колишній депутат Верховної Ради України і друг Асєєва Єгор Фірсов.

За його словами, наразі журналіст перебуває на території колишнього заводу “Ізоляція”. Представники “ДНР” облаштували в будівлі в’язницю, де тримають і катують полонених.

“Ті хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували”, – зазначив Фірсов.

Він також розповів, що судові органи “ДНР” затягують розгляд справи Асєєва. Винесення вироку планувалося ще 2017 року, втім процес триває й дотепер. Водночас час від часу журналісту надають можливість зустрітися з матір’ю.

“У період обміну всіх на всіх обміняти Стаса не вдалось. Ми намагалися спілкуватись з ким тільки можливо. Задіяли як офіційні так і не офіційні канали комунікації, у тому числі церковні, журналістські та політичні. Але на той час, з боку терористів навіть говорити не хотіли про можливість обміну”, – додав Фірсов.

Аби привернути увагу до ситуації з утриманням Асєєва його друзі планують видати збірку журналістських матеріалів, написаних ним про ОРДЛО. Десятки текстів свого часу публікувалися у таких виданнях, як “Радіо Свобода”, “Тиждень”, “Дзеркало тижня”, “Українська правда” тощо.

“Фактично його матеріали це дуже цінне джерело інформації про те, що саме відбувалось на окупованій теріторії з початку війни. Стас нотував найголовніше – настрої людей, їх страхи, надії і хвилювання, справжнє відношення до окупації, до росіян і до Мінського процесу. І це були не сторонні розвідки, а постійний процес щирого переживання того, що відбувається з Донбасом і людьми, які там залишились”, – пояснив Фірсов і додав, що планується також публікація збірки Асєєва англійською.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв (псевдонім – Васін) співпрацював з українською службою Радіо Свобода та ще декількома українськими виданнями. Журналіст зник 2 червня 2017 року. За півтора місяці стало відомо, що Асєєва затримали на окупованій території Донецької області. Бойовики звинувачували журналіста в шпигунстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: