Життя чотирьох українських політв’язнів у Росії під загрозою

Дата: 19 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Життя щонайменше чотирьох українських в’язнів у Росії перебуває під загрозою.

Про це повідомляють активісти #LetMyPeopleGo.

Зокрема, психічний стан Станіслава Клиха (фігурант “чеченської справи”), якого зараз судять у Грозному, вкрай нестабільний та викликає занепокоєння. Адвокати вважають, що це може бути наслідком застосування до нього насильства та психотропних засобів. Втім, медична експертиза показує, що він абсолютно здоровий. Залишається також загроза етапування Клиха до психіатричної лікарні на примусове “лікування”, що також може бути інструментом репресій.

Перебуває у небезпеці також життя української льотчиці Надії Савченко. Вона голодує вже понад 60 днів, а після винесення вироку (що може відбутися вже в середині березня) обіцяє перейти на сухе голодування.

Серйозні проблеми має Геннадій Афанасьєв – фігурнат “справи Сенцова”. Після того як Геннадій відмовився від свідчень та заявив про тортури, його системно переслідують в колонії, що, на думку адвоката, може бути свідченням помсти з боку силовиків. Також, за даними захисника, у Афанасьєва діагностували серйозну інфекцію, яка загрожує сепсисом, однак він не отримує лікування. 

У небезпеці перебуває 74-річний Юрій Солошенко, засуджений “за шпигунство”. Він дуже важко пережив етапування, а у наданні медичної допомоги йому відмовили. Хоча нині стан в’язня є відносно стабільним, його життя під перманентною загрозою через серцеву хворобу. 

Активісти звернуться до ООН із проханням звернути увагу на долі політичних в’язнів у Росії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: