Жінок-офіцерів запасу призиватимуть на строкову службу разом з чоловіками – Міноборони

Дата: 31 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Під час призову офіцерів запасу з числа випускників військових кафедр українських вищих навчальних закладів громадяни чоловічої та жіночої статі можуть залучатися до служби на рівних умовах.

Про це заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Артур Артеменко заявив 30 травня під час брифінгу, передає прес-служба Міноборони.

“Всі – чоловіки й жінки – будуть призиватися на рівних умовах. Хочу зазначити, що жінки довели свою спроможність виконувати завдання, в тому числі в районах проведення АТО, не гірше за чоловіків”, – зауважив він, відповідаючи на запитання журналістів.

“Ми пишаємося такими жінками. Тож жінки будуть також залучатися до служби визначеним порядком”, – зазначив генерал-лейтенант.

За даними Головного управління персоналу ГШ ЗС України, станом на кінець травня 2017 року у Збройних силах України проходять службу понад 23 тисячі військовослужбовців-жінок, у тому числі 3,2 тисячі жінок-офіцерів.

У прес-службі нагадують, що змінами до наказу Міністерства оборони України від 27 травня 2014 № 337 визначено перелік ВОС і штатних посад, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок: стрільців, снайперів, розвідників, кулеметників, гранатометників, механіків-водіїв, інструкторів з тактичної медицини, навідників, зенітників, техніків, командирів відділень, командирів бойових машин та інших спеціальностей.

Артур Артеменко також повідомив, що 30 травня 2017 року було підписано указ Міноборони про призов на військову службу офіцерів запасу, які отримали військову підготовку у військових навчальних закладах, але не служили.

“Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, які мають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, ступінь не нижче бакалавра, але не проходили військової служби”, – зазначив він.

Артеменко додав, що це буде “строкова служба”, яка триватиме 18 місяців.

При цьому він повідомив, що після призову всі офіцери в обов’язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються в АТО.

“Залучення офіцерів до АТО можливо тільки після укладання ними добровільного контракту і виявлення бажання служити в таких підрозділах”, – зазначив він.

Артеменко додав, що соціальний захист офіцерів за призовом повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом.

За його словами, також є низка обмежень, через які не будуть призивати офіцерів. Це можливо за станом здоров’я, за результатами професійно-психологічного відбору, військово-лікарської комісії.

Також, за словами Артеменка, є низка умов для відстрочки – сімейні обставини, завершення навчання, або за станом здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter