Жінок в Раду: під стінами парламенту вимагали дотримання ґендерної рівності у владі

Дата: 06 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Активістки з різних жіночих організацій провели під стінами Верховної Ради акцію “Жінкам владу – жінок в Раду”, вимагаючи дотримання ґендерної рівності та введення представницьких квот у виборчому кодексі України.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Кілька десятків жінок з різних куточків країни зібралися зранку в центрі столиці з плакатами на підтримку рівності між жінками та чоловіками. Активістки звернулися до депутатів парламенту з вимогою підтримати їх ініціативу щодо запровадження 40-відсоткової квоти.

За жіночим представництвом у парламенті Україна посідає 144-те місце в загальносвітовому рейтингу та стоїть поряд з такими країнами, як Гана, Гватемала та Чад.

“Ми запропонували внесення поправки до Виборчого кодексу щодо квоти у розмірі 40%. Це не половина (з усіх членів парламенту – ред.), але крок за кроком ми будемо наближатися до паритетного представництва жінок та чоловіків у владі. Сьогодні ми тут також підтримаємо депутаток, які вносять поправки до законодавства, щоб вони знали, що їх робота співзвучна з думками жіноцтва України”, – зауважила одна з організаторок та координаторка Громадської ради з ґендерних питань міжфракційного парламентського об’єднання “Рівні можливості” Лариса Кобелянська.

Лариса Кобелянська

До акції під стінами парламенту доєдналися представниці з понад десятьох жіночих організацій. Серед них – “Національна рада жінок України”, “Український жіночий фонд”, Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”,  “Конвіктус Україна”, Фемінізм.ua та багато інших.

Разом вони підписали звернення до депутатів з вимогами ухвалити норму про квоти у виборчому кодексі, законодавчо закріпити норму про те, що кожне друге місце у виборчому списку партії має належати жінці (включно з прохідною частиною), а також ввести у новому виборчому законодавстві санкції проти тих політичних партій, які не дотримуються ґендерної квоти. 

%%GALLERY%%

Нагадаємо, що у 2015 році Верховна Рада вперше включила до виборчого законодавства норму про ґендерну квоту. Відтоді в Законі України “Про місцеві вибори” з’явилися рядки про те, що “представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку”.

Проте за два роки дії норми кількість жінок, представлених у владі об’єднаних територіальних громад (ОТГ), зменшилась із майже 20% до 14%, а жіноче представництві в українській політиці досі залишається на дуже низькому рівні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: