Жінку-слідчого звільнили через материнство

Дата: 02 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Керівництво одного з відділень МВ УМВС України у Волинській області звільнило слідчого, яка перебувала у декретній відпустці.

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ), яка допомогає жінці поновитися на посаді.

Заявниця, яка працювала слідчим, пішла у відпустку по догляду за дитиною у 2014 році. У листопаді 2015 року її викликали на роботу та поставили ультиматум: або виходити з відпустки, або звільнятися.

Після відмови молода мати отримала повідомлення, що її звільнили за скороченням штату. При цьому їй не виплатили вихідну допомогу. 

Сама жінка повідомила, що її звільнили через створення Національної поліції, адже закон “Про Національну поліцію” передбачає, що перебування працівників міліції на лікарняному чи у відпустці не є перешкодою для їх звільнення зі служби в органах внутрішніх справ.

“Суперечність ст. 40 Кодексу законів про працю полягає у тому, що в ній зазначено: “Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці”. Варто зазначити, що таке незаконне звільнення працівників, у зв’язку із прийняттям нового Закону “Про Національну поліцію” носить масовий характер. Лише у одній Волинській області є близько 20 жінок, які перебувають у відпустках по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку”, — розповідає юрист громадської приймальні УГСПЛ Іван Пилипів.

Правозахисники готують позов до суду. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter