Жінки найчастіше просять помилування за вбивства на ґрунті домашнього насильства – Левченко

Дата: 09 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Абсолютна більшість клопотань про помилування, що надходять від жінок, пов’язані зі справами про вбивства, внаслідок довготривалого насильства у родині.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла Уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, яка з початку 2015 року є членкинею комісії з питань помилування при президенті.

Катерина Левченко

Вона наголосила, що жертвами домашнього насильства стають не лише жінки, а й чоловіки, діти та люди літнього віку. Проте жінки, за її словами, страждають непропорційно.

“Це означає, що понад 90% постраждалих від домашнього насильства – це жінки. І це – дуже серйозно”, – пояснила вона.

Левченко зазначила, що вбивства, скоєні жінками, аби зупинити акт насильства з боку чоловіка чи співмешканця, є наслідком того, що ані соціальні служби, ані правоохоронні органи не змогли зупинити насильство з самого початку.

Уповноважена з питань ґендерної політики також звернула увагу на те, що ставлення до насильства в суспільстві є дуже толерантним.

“Але ми говоримо як люди цивілізовані, що насильство не є прийнятним способом для вирішення проблем, конфліктів і досягнення цілей”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, 4 січня президент України Петро Порошенко підписав закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Документ, зокрема, передбачає створення та забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

У Верховній Раді закон ухвалили 7 грудня. Проте у новій редакції з тексту виключили поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

З червня в Україні працюють пілотні мобільні бригади з протидії домашньому насильству “Поліна”. До поліцейських відділків, де працює “Поліна” надійшло загалом 1451 звернення про домашнє насильство. У 22 випадках було порушено кримінальні провадження.

За результатами дослідження організації “Ла Страда-Україна”, 39% працівників кримінальної юстиції вважають, що домашнє насильство – це особиста справа кожної людини, а 60% вірять, що жертви іноді самі провокують насильство щодо себе.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter