“Зґвалтували, вистрілили в потилицю та кинули у братську могилу”: у Бучі продовжують знаходити жертв російських окупантів

Дата: 17 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Під час окупації російськими військами міста Бучі, окупанти жорстоко знущалися, а потім вбили 23-річну Карину Єршову, яка переїхала з батьками на Київщину з Донбасу.

Про це повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Рідні над могилою вбитої Карини. Фото: The Telegraph

Дівчину схопили на вулиці, після чого її катували, ґвалтували, а потім розстріляли.

“Карину зґвалтували, вистрілили в потилицю та кинули у братську могилу у дворі церкви, де після звільнення Бучі ексгумували вже понад 400 тіл“, – зазначили у міськраді Бучі.

Вітчим загиблої Андрій Деренко заявив, що її тіло було все в порізах, більшість нігтів на пальцях відсутні, ніби вона намагалася захистити себе і відбивалася.

“Ми вважаємо за можливе, що її зґвалтували. Ми не бачили нижню частину її тіла, тільки верхню частину, але те, що ми бачили… можемо тільки уявити, що може бути на решті її тіла”, – сказав вітчим загиблої дівчини.

Представники поліції повідомили родині про те, що Карина була піддана тортурам і вбита. При цьому деякі жахливі подробиці не розголосили.

Однак відомо, що руки загиблої були обпалені до кісток, при цьому на пальцях залишилися срібні каблучки, які вона завжди носила. Крім того, на нозі Карини було накладено джгут, можливо, щоб зупинити кровотечу від вогнепального поранення.

Родичі загиблої розповідають, що у 2014 році через окупацію вони були змушені виїхати з Донецька, але російські окупанти все одно їх наздогнали під Києвом. За словами вітчима Карини, йому соромно розмовляти російською мовою, оскільки ЗС Росії вбили російськомовну дівчину.

Раніше ZMINA повідомляла, що майже у 85% тіл загиблих жителів Бучі на Київщині виявили отвори від куль. 

Коаліція “Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter