Зеленський заявив про нестачу військових та пошук дипломатичних шляхів для деокупації Криму
Президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі деокупація Криму військовим шляхом “неможлива через нестачу сил”. Через це необхідно “шукати дипломатичні шляхи” за умови посилення позицій України.
Про це він сказав в інтерв’ю виданню Kyodo News.
Він наголосив, що важливо зробити так, щоб Україна в сильній позиції почала дипломатичне врегулювання.
“У нас не вистачає сил повернути Крим. Так, треба знаходити шляхи дипломатичні, але лише після того, коли ми знаємо, що ми настільки сильні, що росіяни не повернуться знову з агресією”, – сказав президент під час інтерв’ю.
Водночас він наголосив, що Україна “рано чи пізно поверне всі свої території”, захоплені Росією, зокрема й Крим.
“Путін має знати, що на всі наші землі ми повернемось. І бажано повернутися дипломатичним шляхом, бо це зменшує жертви. Але Крим стратегічний не лише для нас, він стратегічний у принципі для світу. Той, хто контролює Крим, контролює безпеку в Чорному морі”, – додав Зеленський.
Наприкінці листопада в інтерв’ю телеканалу Fox News Зеленський заявив, що Україна не може втратити десятки тисяч людей, щоб деокупувати Крим, – його можна повернути дипломатичним шляхом.
За словами Зеленського, Україна юридично не може визнати будь-яку окуповану територію російською.
“Йдеться про ті території, які були окуповані Путіним до повномасштабного вторгнення, з 2014 року. Юридично ми цього не визнаємо. Ми цього не сприймаємо. З іншого боку, ми розуміємо, що поки що не маємо такої сили, щоб зі зброєю в руках відкинути Путіна на лінію 1991 року”, – наголосив тоді Зеленський.
Нагадаємо, 3 грудня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України.
Верховна Рада 3 грудня 237 голосами призначила Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра України – міністра національної єдності України.
Адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова переконана, що національна єдність має бути не тільки про тих, хто виїхав за кордон, але й про тих, хто через російську агресію втратив зв’язки з рідною країною – про жителів тимчасово окупованих територій та людей, які постраждали внаслідок війни.
“Ми виступали й продовжуємо наполягати на необхідності збереження в уряді міністерства, що відповідає за постраждалих унаслідок війни незалежно від того, де вони перебувають: на ТОТ, вільних територіях України чи за кордоном. Про це ми говорили в жовтні 2019 року під час Форуму Єдності в Маріуполі. У центрі уваги має бути політика, спрямована на захист людей, підтримка і посилення зав’язків з нашими громадянами”, – наголосила правозахисниця і додала, що правозахисна спільнота очікує на повноваження Міністерства національної єдності.