Зеленський продовжив інтернет-санкції

Дата: 15 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо російських соціальних мереж та інтернет-сервісів.

Документ опублікували на сайті президента. 

Зеленський увів у дію у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 травня 2020 року “Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Контроль за виконанням рішення РНБО поклали на секретаря ради, а сам указ набирає чинності з дня його опублікування.

Водночас з санкційного списку виключили компанії, які працюють у сфері IT, ТОВ “Монт УА”, “Сапран Україна”, “ГІСІНФО”, а також дев’ять ТОВ із групи компаній “Парус”. Вони знаходились у списку з 2017 року. 

Нагадаємо, що 15 травня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко ввів у дію перше рішення РНБО про санкції, яке, зокрема, містить “заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів”, серед яких популярні соціальні мережі “Вконтакте”, “Одноклассники”, сервіси Яндекса, Mail.ru та ін. Згодом запровадили ще два рішення РНБО, які вимагали блокувати інформаційні сайти так званих “ДНР” та “ЛНР” у Криму, а також на три роки заборонили на території України діяльність кількох російських інтернет-компаній, онлайн-магазинів, сервісів та книжкових видавництв.

Юридичний аналіз економічних санкцій у цій частині, підготований коаліцією “За вільний інтернет”, свідчить, що вони не відповідають українському та міжнародному законодавству. Українські правозахисні та медійні організації неодноразово закликали відмовитися від неправомірних обмежень інтернету та використовувати законні й прозорі способи боротьби з російською пропагандою та кібератаками.

У 2018 році експерти проєкту “Інтернет Свобода” розповіли про те, як в Україні судять за дописи у вконтакті та однокласниках.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: