Зеленський підписав указ про проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаду судді ЄСПЛ від України

Дата: 20 Лютого 2021
A+ A- Підписатися
Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України”. Кандидатом для обрання суддею ЄСПЛ може бути громадянин України з високими моральними якостями, який має вищу юридичну освіту не нижче ступеня магістра.
 
Про це повідомляє пресслужба глави держави. 

Цим документом глава держави затвердив Положення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України та утворив конкурсну комісію з добору кандидатів. Згідно з указом, конкурсна комісія повинна розмістити у двотижневий строк оголошення про проведення відповідного конкурсу та забезпечити його проведення“, – йдеться у повідомленні.

Кандидат повинен мати досвід роботи у сфері права або стаж наукової чи науково-педагогічної діяльності у цій сфері або в галузі захисту прав людини та основоположних свобод не менше 10 років. Необхідно ґрунтовно знати положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколи до неї та практику Європейського суду з прав людини, а також вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи (англійською або французькою).

Конкурс передбачатиме тестування для визначення рівня володіння офіційними мовами Ради Європи, проведення співбесіди та відбір кандидатів“, – зазначено в повідомленні.

Кандидатом не може бути особа, яка на момент подання документів для участі в конкурсі досягла 65 років; визнана судом недієздатною; має хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків судді; має непогашену судимість або піддавалася протягом останнього року адміністративному стягненню за пов’язане з корупцією правопорушення.

Конкурсна комісія розміщує оголошення про проведення конкурсу в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації та на вебсайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Шляхом відкритого голосування комісія простою більшістю голосів від її складу визначає трьох кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

Про результати конкурсу голова конкурсної комісії інформує президента України та подає список відібраних кандидатів до МЗС України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи. МЗС має внести до Ради Європи список кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України“, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо що, із червня 2010 року суддею ЄСПЛ від України є Ганна Юдківська. Термін її повноважень закінчився у квітні 2019 року, але вони продовжуються автоматично до обрання наступного судді.

Фотографія обкладинки: european pressphoto agency

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: