Зеленський спростив отримання українського громадянства для росіян, яких переслідують на батьківщині

Дата: 13 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про спрощення набуття громадянства України для іноземців та осіб без громадянства, які брали (беруть) участь у заходах із гарантування національної безпеки і оборони України, та громадян Російської Федерації, що зазнали переслідувань через політичні переконання.

Документ опублікували на офіційному сайті очільника держави. 

Зеленський вніс зміни до порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання ухвалених рішень, який затвердив ще в березні 2001 року Леонід Кучма. 

Також президент наказав невідкладно розробити та подати на розгляд парламенту законопроєкт, який би спростив процедуру набуття українського громадянства для росіян, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземців і осіб без громадянства, що проходили чи проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у виконанні бойових або службових завдань АТО.

Нагадаємо, що з початку президентства Володимир Зеленський удруге надає громадянство України іноземцям, які захищають Україну від збройної агресії РФ на Донбасі. У липні українські паспорти отримали восьмеро добровольців. 

Як відомо, наприкінці квітня поточного року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter