Затриманий у Фінляндії російський бойовик Ян Петровський проситься назад до Росії

Дата: 29 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Російські дипломати зустрілись із Яном Петровським – затриманим у Фінляндії російським бойовиком ультраправого угрупування “Русич”, причетним до скоєння воєнних злочинів в Україні. Він просить про “найскоріше повернення до Росії”. 

Про це розповіли в посольстві РФ у країні. 

Фото: із соціальних мереж Петровського

Під час затримання Петровського фінські прикордонники не одразу зрозуміли, що це він, адже чоловік змінив ім’я на Воіслав Торден. Встановити його особу допомогли фото з бази даних.

Про зміну імені не знали й російські дипломати, тож про те, що росіянин перебуває у в’язниці через запит України про екстрадицію, дізналися лише за три дні після затримання. Петровський особисто звернувся до посольства РФ. 

“Посольство підтримує контакти з В. І. Торденом та його адвокатом, вживає всіх можливих заходів захисту законних інтересів громадянина Росії”, – кажуть російські дипломати. 

Водночас видання Helsingin Sanomat напередодні дізналося, що Петровський отримав посвідку на проживання у Фінляндії на підставі навчання дружини-росіянки. Під час судового засідання 25 серпня також стало відомо, що росіянин має намір просити притулку у Фінляндії.

Ян Петровський на прізвисько Слов’ян воював на території України у 2014–2015 роках і вчиняв воєнні злочини проти українських військових. 

Петровський є одним з лідерів російського неонацистського угруповання “Русич”. ZMINA вже розповідала про це угруповання, члени якого, наприклад, закликають убивати українських дітей, проводячи над ними “наукові експерименти”. 

Бойовики “Русича” 5 вересня 2014 року із засідки розстріляли колону “Айдара” біля селища Металіст на Луганщині. Вони добивали тих, хто вижив, і катували полонених, а потім фотографувалися на тлі тіл. 

Україна вже вимагала екстрадиції Петровського у 2016-му, коли його затримали в Норвегії, втім тоді він поїхав до Росії.

Нагадаємо, що цього року Франція надала притулок росіянину Павлу Філатьєву, який брав участь у вторгненні в Україну та вже в ЄС “згадав” про вбивства полонених

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter