Затриманого в Криму за “шпигунство” Давиденка, ймовірно, катували – правозахисник

Дата: 15 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Костянтина Давиденка, якого затримали в Криму та 12 лютого арештували на два місяці за “шпигунство”, ймовірно, катували.

Про це в ефірі ТРК “Черноморська” заявив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

“Затримали його, швидше всього, 11 лютого, в цей день родичі останнього разу виходили з ним на зв’язок. 13 лютого було опубліковане ще одне відео, на якому Константин заявив, що він прибув до Криму за завданням СБУ. На відео помітно, що в нього немає передніх зубів. Родичі повідомили, що коли вони побачили його останнім часом, у нього всі зуби були на місці, тому можна говорити про те, що у відношенні Константина Давиденко були застосовані тортури”, – розповів він.

Сєдов зауважив, що це вже 13-ий випадок затримання громадян України, яких звинувачують у шпигунській або диверсійній діяльності. Багато з них заявляли про катування, додає правозахисник.

В ефірі Крим.Реалії Олександр Сєдов також зазначив, що про катування також може свідчити той факт, що запобіжний захід Костянтину Давиденку призначили в Москві, а не в Криму, і на закритому засіданні суду.

“У доступі до нього адвокату, родичам і консулу можна взагалі відмовити, тому що його підозрюють в шпигунстві. Як уже і робилося в таких випадках. Засідання суду в Москві могли організувати, щоб приховати побої для отримання потрібних показань. Можливо, до нього застосовуються тортури і на даний момент. Це дуже складна справа. І зараз головне завдання – звернутися до родичів, щоб вони найняли адвоката, який міг би з ним побачитися й підтвердити факт тортур. Наприклад, адвокати Панова і Захтея відразу подали заяву про застосування тортур до їхніх підзахисних”, – пояснює він.

Олександр Сєдов зауважує: у Криму в поле зору ФСБ може потрапити навіть людина, яка не виявляє ніякої політичної активності. Таким чином окупанти намагаються створити “атмосферу згуртованості проти спільного ворога, в даному випадку ‒ заявленого ворога у вигляді України”. За його словами, російська влада зацікавлена в широкому розголошенні фактів затримання нібито “українських шпигунів” в анексованому Криму.

“Якби Давиденко був шпигуном, навряд чи б хтось повідомив про це громадськості. Його б затримали й мовчки почали б проводити щодо нього слідчі дії. Тут же його затримують, і всі ЗМІ повідомляють про це”, ‒ каже експерт.

12 лютого Лефортівський суд Москви санкціонував арешт на два місяці громадянина України Костянтина Давиденка. Його затримали 11 лютого в окупованому Сімферополі співробітники ФСБ. Давиденко нібито збирав і передавав українським спецслужбам інформацію. Проти українця було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 286 КК РФ – шпигунство.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: