Засуджений у Росії за “дискредитацію армії” батько-одинак, у якого влада відібрала доньку, зник після затримання в Мінську

Дата: 19 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Захисники не можуть знайти громадянина Росії Олексія Москальова, якого за антивоєнні дописи в соцмережах заочно відправили на батьківщині на два роки до колонії, а також відібрали доньку. 

Про це розповіли журналісти проєкту “Можем объяснить” і Його створили журналісти заблокованого в Росії видання “Открытые медиа”.

Російський суд розглянув справу Москалькова за добу, а перед оголошенням вироку чоловік утік. Затримали його в Мінську, ймовірно, коли той увімкнув мобільний та його знайшли за сигналом. Сталося це 30 березня. 

Відтоді вже три тижні Москалькова ніхто не бачив, бо білоруська влада не пускала до нього відвідувачів. Чоловіка мали екстрадувати, втім уже шість днів адвокати не можуть зрозуміти, куди саме відправили та чи відправили чоловіка. Офіційно силовики ні в Росії, ні в Білорусі не відповідають на запити. 

Захисники наголошують, що документального підтвердження утримання Москалькова в Білорусі та його екстрадиції вони не мають. 

20 квітня в рідному місті Москалькова мав відбутися суд щодо позбавлення його батьківських прав. Російська влада фактично вже відібрала доньку чоловіка Машу, спочатку помістивши її до притулку, а невдовзі передавши матері, яка дитину до цього не виховувала. 

На тлі новин про зникнення Москалькова російські посадовці вирішили відкликати свій позов щодо позбавлення батьківських прав. 

“Причини, зазначені в позові про обмеження батьків у правах, усунуті”, – заявили вони. 

Російські силовики зацікавилися родиною Москальових після того, як Маша намалювала в школу антивоєнний малюнок і на неї донесли вчителі. Журналісти, які висвітлювали справу родини, припускали, що тиск є цілеспрямованим, а його джерело – губернатор краю Олексій Дюмін.

Річ у тім, що раніше він був охоронцем Путіна, який, на думку британської влади, “відіграв ключову роль в анексії Криму”, через що опинився під санкціями. 

Нагадаємо, що це не перша історія, коли в Росії переслідують дітей за їхні антивоєнні вислови, або дії, або ж дії їхніх батьків.

Цього року всиновлену дитину активістки Наталії Філонової помістили до притулку, поки її саму намагаються засудити за побиття силовика кульковою ручкою. 

Філонова – відома опозиціонерка в Бурятії, яка свого часу видавала газету “Усьому наперекір”, підтримує політв’язнів та виступає з критикою російської агресії щодо України з 2014-го. Торік на жінку в рідному місті доніс водій автобуса після того, як вона попросила зняти літеру Z із транспорту. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter