“Засудили помирати”: російський суд відправив кримського політв’язня з інвалідністю Амета Сулейманова та цілу родину кримських татар до колонії
Апеляційний суд у Власисі затвердив рішення першої інстанції у кримінальній справі так званої “третьої Бахчисарайської групи” Хізб ут-Тахрір, яку українські правозахисники називають політично вмотивованою.
Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.
Громадянський журналіст “Кримської солідарності” Амет Сулейманов з інвалідністю та захворюванням серця вирушить до колонії суворого режиму на 12 років. Чоловік потребує термінової заміни серцевого клапана.
У правозахисній організації зауважують, що Амет Сулейманов брав участь на засіданні через відеоконференцзв’язок із незаконного “Кримського гарнізонного військового суду”, а брати Сейтумерови та їхній дядько Рустем Сейтмеметов із СІЗО Новочеркаська.
Разом із ними суд засудив до тривалих термінів ув’язнення і цілу сім’ю — рідних братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, їхнього дядька Рустема Сейтмеметова.
Попри докази захисту суд залишив вирок Південного окружного військового суду в силі.
Сейтумера Сейтумерова засудили до 17 років ув’язнення, Османа Сейтумерова до 14 років, Рустема Сейтмеметова до 13 років колонії суворого режиму.
Кримські правозахисники вказують, що Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Йому необхідно терміново зробити операцію із заміни серцевого клапана.
Протягом усього процесу захист намагався донести суду, що стосовно Амета Сулейманова не можна застосовувати подібний захід, через стан його здоров’я.
“Амет людина з інвалідністю, яка потребує постійного догляду та лікування, але за рішенням суду його відправлять до місць позбавлення волі”, — прокоментував захисник Назим Шейхмамбетов.
З моменту затримання Амет Сулейманов перебував під домашнім арештом. Сьогодні він приїхав до зали суду з речами, але після засідання співробітники незаконної “Федеральної служби виконання покарань” повезли його додому. Громадянського журналіста візьмуть під варту щойно з Апеляційного військового суду у Власисі надійде сьогоднішня ухвала з печаткою.
Його захисниця Ліля Гемеджі назвала рішення суду “смертним вироком”
Засудили його вмирати. Ув'язнення для людини з таким діагнозом — це цинізм.
Ліля Гемеджи
Усі підсудні кримські татари виступили з останнім словом.
“Я не очікував добра для мене та моєї родини від Російської Федерації — цьому навчила історія. Російський суд подарував моїй родині 44 роки ув’язнення”, — заявив Осман Сейтумеров. У його сім’ї є кілька репресованих у попередніх поколіннях.
Політв’язень Рустем Сейтмеметов подякував усім, хто надавав їм допомогу з моменту затримання, і попросив передати слова підтримки кримськотатарському народу.
Раніше МЗС України повідомляло, що італійський політолог Антоніо Станго став публічним ментором Амета Сулейманова і опублікував у виданні “La Repubblica” статтю про ситуацію в Криму.